Kraštietė vyks į poezijos festivalį Suomijoje

violeta astrauskieneBalandžio 7-8 d. Suomijoje, Turku mieste, vyks tarptautinis poezijos festivalis „ePublisher“, kuriame dalyvaus ir penki atstovai iš Lietuvos. Tarp jų – ir mūsų kraštietė, aktyvi Švėkšnos bendruomenės narė, Saugų seniūnijos specialistė Violeta Astrauskienė. Ji pakviesta dalyvauti festivalyje ir paskaityti savo kūrybą.

V.Astrauskienė pasakoja, jog Soros International House koordinuoja ir kartu su partneriais iš Portugalijos, Lenkijos ir Suomijos įgyvendina ES programos Kūrybiška Europa / Kultūra tarptautinį projektą „ePublisher“. Projektas daugiausia dėmesio skiria poezijos rašymo, vertimo ir publikavimo internetinių priemonių kūrimui bei renginių, populiarinančių poeziją, organizavimui. Projektas teikia ypatingą reikšmę poetinei kalbai, puoselėjančiai praeities tradicijas bei skatinančiai naujus poezijos raiškos būdus.

Poreikis parengti ir įgyvendinti projektą „ePublisher“ iškilo dėl šiandieninės situacijos poezijos srityje.

Šiuolaikinėje visuomenėje poezija praranda savo ypatingą reikšmę ir gyvybingumą. Jau ilgą laiką leidėjai skundžiasi, kad nebegali poezijos parduoti, kad yra mažinami poezijos leidybos mastai ES šalyse. Poezijos rinkiniai nebėra geriausiai perkamų knygų sąrašuose, taip pat poetai nesulaukia tiek dėmesio iš visuomenės, kiek prozininkai. Šios priežastys lėmė tai, jog poezijos darbai tapo retai pristatomi, o naujoji Europos poetų karta – menkai girdima.

Atsižvelgiant į tokią šių dienų situaciją, projekto partneriai sutarė, jog reikalingi nauji ir inovatyvūs poezijos kūrimo ir pristatymo būdai.

„ePublisher“ projektu siekiama prisidėti prie auditorijų plėtros, skatinant inovatyvius poetų profesionalų ir mėgėjų poezijos publikavimo būdus, padedant jiems išplėsti esamas ir pasiekti naujas auditorijas ir gerinant prieigą prie poezijos.

Projekte dėmesys telkiamas į interneto priemonių sukūrimą bendradarbiavimu paremtam poezijos kūrimui, vertimui ir publikavimui bei poezijos sklaidos renginių organizavimą. Vienas pagrindinių projekto rezultatų – tarptautiniai poezijos festivaliai, kurie organizuojami partnerių šalyse. Šalių atstovai (tarp jų ir poetai) bus kviečiami dalyvauti šiuose festivaliuose.

V.Astrauskienė džiaugiasi galimybe pristatyti savo kūrybą tokiai plačiai auditorijai. Soros International House apmokės jos ir kitų pakviestų poetų kelionių išlaidas, koordinatoriai pasirūpins jų kūrybos vertimu į anglų kalbą ir ją anglų kalba pristatys.

V.Astrauskienė žada grįžusi būtinai pasidalinti festivalio įspūdžiais su „Šilutės naujienų“ skaitytojais.