Kraštietės tapybos paroda skleidžia Pamario krašto dvasią

biblioteka krasauskienes_tapybos_paroda1Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje atidaryta kraštietės dailininkės Janinos Urbonaitės-Krasauskienės tapybos paroda, kurią autorė dedikuoja  Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Šilutė – dailininkės gimtinė. Čia baigė Pirmąją vidurinę mokyklą, vėliau tęsė studijas Vilniaus dailės institute, kur įgijo dailininkės dizainerės specialybę. Baigusi mokslus, liko gyventi sostinėje, dirbo įvairiose įstaigose, individualiose įmonėse dizainere, dailininke. Dirbdama Lietuvos kino studijoje kostiumų dizainere, sukūrė jų keturiolikai įvairių šalių filmų.

Janina myli gimtąjį miestą Šilutę, šio krašto žmones ir dažnai čia sugrįžta pradžiuginti juos savo parodomis, kurias rengia nuo 1986 metų įvairioms sukaktims ar šventėms paminėti. Anot autorės, šia, jau 23 – ąja personaline paroda ji nori kraštiečiams parodyti per visą gyvenimą sukauptą kūrybinę patirtį. Tai abstraktūs darbai, kurie sukelia Pamario krašto specifiškumo pajautą, atskleidžia jo dvasią. Ore tvyrantis Šyšos upės kvapas, jos augalija, užlietų pievų stebuklas, vėjas, Kuršių marių bangavimas, burių plazdėjimas, kopų smėlio judėjimas, vėtrungės ir švyturio šviesos atspindžiai.

„Šia paroda noriu kartu su Šilutės žmonėmis atšvęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Tai dovana Pamario krašto žmonėms”, – sakė ji.
Į parodos atidarymą susirinko gausus būrys šilutiškių, atvyko svečių iš Palangos, Vilniaus, kitų vietovių. Renginį muzikiniu sveikinimu, skirtu kraštietei dailininkei pradėjo folkloro ansamblio „Ramytė” dainininkai. J.Urbonaitė-Krasauskienė šių metų  gegužę atšventė savo jubiliejų, tad su asmenine švente bibliotekininkų bendruomenės vardu ją pasveikinusi F.Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Laima Dumšienė, padėkojo už tai, kad savo jubiliejinei kūrybos parodai ji pasirinko mūsų bibliotekos erdves.

„Čia aš susiformavau, čia gyvybės pradžia, čia vaikystės ir jaunystės prisiminimai, obelų žydėjimas, žydinčių alyvų kvapas, potvynis, uostas, vėtrungės…” – sakė dailininkė. Buvusių klasiokų vardu kalbėjusi Kristina Šveikauskienė akcentavo, kad Janina – jausmo žmogus, tapantis dėl kitų ir suburiantis visus. Ji pastebėjo, kad šioje parodoje jos darbai jau kitokie. Vietoje anksčiau vyravusių jūros tematikos paveikslų ar juodame fone tapytų gėlių, dabar regime visai kitokį spalvų šėlsmą. Eilėmis savo vaikystės draugę ir buvusią klasiokę pasveikino Danguolė Saudargienė. Dailininkės bičiulė, atvykusi iš Palangos, Janinos kūryboje sakė matanti progresą tapant gamtos vaizdinius, o įsigijus jos sukurtą paveikslą į namus įsinešama dalelė gamtos.

Parodos autorei dėkojo ir ją sveikino artimieji, draugai, lankytojai. „Ačiū už dovaną Šilutės žmonėms! Paveikslai nuostabūs. Nuostabu šiame  pasaulyje visa, kas sukelia žmogui šypseną ir iš parodos išeini su maloniu jausmu širdyje”, – tai vienas iš įrašų atsiliepimuose, kurį paliko šilutiškė po parodos atidarymo.

Parodą  galima aplankyti iki liepos 30 d.