Kraštietis europarlamentaras Z.Balčytis žada pergalingą mūšį

fb-sv338768Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavimas sutartinai (tik 2 delegatams balsavus prieš ir 1 susilaikius) patvirtino kandidatu į prezidento postą europarlamentarą Zigmantą Balčytį. Jis taip pat tapo LSDP kandidatų sąrašo į Europos Parlamentą (EP) vedliu.

Prieš LSDP suvažiavimą Z.Balčyčio kandidatūrą kritikavo sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis. Jis pareiškė, jog socialdemokratų kandidatas prezidento rinkimuose turėtų būti partijos lyderis Algirdas Butkevičius.

Klaida jis vadino ir Z.Balčyčio dalyvavimą iš karto dvejuose – EP ir prezidento – rinkimuose.

– Jus ginti ėmėsi premjeras A.Butkevičius. O kodėl vengėte pats polemizuoti su jūsų kandidatūra viešai abejojusiu V.Andriukaičiu? – „Lietuvos rytas“ pasiteiravo Z.Balčyčio.

– Pirmiausia esu kitokio charakterio nei mano partijos bičiulis V.Andriukaitis. Nesu linkęs į kritiką atsiliepti kritikuodamas mane kritikuojančius. Žmonėms jau įgrisusi kritika, Lietuvoje jos ir taip per daug, todėl pasisakau už pozityvumo paieškas.

Per krizę žmonių pajamos sumažėjo. Reikia kurti, o ne griauti. Turime susitarti, ką darysime, kad gyvenimas gerėtų. Tad nemanau, kad partijai būtų naudingiau, jei aš pats būčiau viešai polemizavęs su partijos bičiuliu. Savo poziciją pareiškė LSDP prezidiumas, taryba, suvažiavimas ir visi įtikinantys argumentai buvo išdėstyti.

Nereikia pamiršti ir partinės drausmės. Galima pasiginčyti partijos forumuose, bet viešai geriau vienam kitą paremti.

Suprantu, kad V.Andriukaitis stengiasi dėl socialdemokratų interesų, bet ne mažiau partijos ateitis rūpi ir A.Butkevičiui, ir man.

Premjeras aiškiai išdėstė, kodėl jis nesirungs dėl prezidento posto.

– Vis dėlto rinkėjai jau turėjo išgirsti, kad net kai kurie jūsų partijos bičiuliai ne itin bičiuliškai kalba, jog nedera kandidatuoti iš karto į dvi vietas. Ar tai nepakenks jūsų rinkimų kampanijai?

Daugiau skaitykite čia.