Krašto senelių šventėmis pasirūpino „Sandora“ ir rostokiečiai

seneliu popiete sandoraGrupelė Vokietijos Rostoko mieste gyvenančių ir mūsų kraštą nuolat prisimenančių žmonių ištisus metus renka paramą, kurią artėjant Kalėdoms kasmet gabena į Šilutę ir čia padeda surengti šventę šimtui krašto senolių. Šiemet jau jubiliejinį – 20-ąjį – kartą.

Todėl šeštadienį Šilutės evangelikų – liuteronų bažnyčios labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ patalpose vėl buvo jauku nuo šypsenų, malonių visus metus nesimačiusių žmonių apsikabinimų, šiltų palinkėjimų. Čia vyko kasmetinis Advento pradžios renginys, kurio metu garbaus amžiaus žmonės gėrėjosi jaunųjų miesto menininkų ir sandoriečių globojamų vaikų pasirodymais, skanavo gardžių vaišių, o išeidami namo išsinešė ir asmenines dovanėles.

Rostokiečiai rūpinasi ir dovanomis, ir patalpų puošybaseneliu popiete sandora liepiene

„Šilutės Sandoros“ nariai kasmet vieni pirmųjų mieste primena apie artėjančias didžiąsias metų šventes, surengdami popietę savo globojamiems seneliams. Kasmet čia sulaukiama ir svečių iš Rostoko, kurių šiemet atvyko 9.

Pirmą kartą su saviškių delegacija Šilutėje viešintis pastorius Dietmar Cassel susirinkusiesiems sakė, jog ir šiai kelionei vokiečiai ruošėsi ilgai. Anot svečio, šilutiškių draugai Rostoke ištisus metus po kruopelytę renka paramą, kurią metų gale gabena Šilutėn. Jie kreipiasi ir į savo parapijiečius, ir į vietos verslininkus, prašydami dovanoti drabužių, medikamentų ar paremti lėšomis. Jie taip pat ieško palankesnėmis kainomis nupirkti kalėdinių puošmenų, saldumynų ir dovanų, kurios vėliau irgi vežamos į mūsų kraštą.

Rostokiečiai į Šilutę atveža ir nemažai vardinių siuntinių, kuriuos patys  vėliau ir išvežioja. Ir šiemet jie apkeliavo Kintus, Juknaičius, Rusnę, Pagėgius ir kitas vietoves, vežiodami čia gyvenantiesiems dovanas.

Svečiai taip pat padėjo sandoriečiams ruoštis šventei: puošė patalpas, dengė stalus, pakavo dovanėles.

Pastorius D.Cassel ypač išskyrė visus metus būsima kelione besirūpinančio ilgamečio delegacijos vadovo Francz Lausch ir jo žmonos indėlį, o susirinkusieji jiems padėkojo plojimais. „Be jų triūso čia nieko nebūtų“, – sakė pastorius.

Sandoriečiams jis įteikė atskirą dovaną – paveikslų religine tematika triptiką.

Nuolat globoja 112 žmonių

„Šilutės Sandora“, vadovaujama Astritos Liepienės, šiuo metu globoja 112 garbaus amžiaus žmonių ir prisimena juos ne tik artėjant Kalėdoms. Ištisus metus šie žmonės lankomi namuose, jiems padedama buityje, jie sveikinami gimtadienių proga. Be to, jau keletas metų seneliams organizuojamos ekskursijos po įdomesnes Pamario krašto vietas, už kurias bei maitinimą jų metu apmokama taip pat Rostoko gyventojų surinktomis lėšomis.

Svečiai iš Vokietijos pastebėjo, jog su ypač didele meile „Sandoroje“ globojami bei ugdomi ir vaikai, kurie kasmet seneliams parengia meninę programėlę.

„Šilutės Sandoros“ vadovė A.Liepienė sveikino visus svečius ir pirmiausia dėkojo rėmėjams ir savo kolektyvui. Sandorietėms šis prieškalėdinis laikas yra ypač įtemptas, ir be jų nuoširdaus darbo, vadovės žodžiais tariant, tokios šventės taip pat nepavyktų surengti.

Visiems susirinkusiesiems A.Liepienė linkėjo jaukių ir džiugių artėjančių švenčių.