Kraujo paaukoti norintys šilutiškiai stovėjo eilėje

kraujo donorystePraėjusią savaitę Šilutėje lankėsi Nacionalinio kraujo centro atstovai ir miestiečius kvietė padaryti gerą darbą – padovanoti kraujo. Šilutiškių raginti nereikėjo, jie aktyviai dalyvavo kraujo donorystės akcijoje.

„Akcija praėjo puikiai. Kraujo paaukoti atvyko net 93 žmonės. Iš jų kraujo galėjo duoti 81. Labai dėkojame visiems už dovanotą kraują!“,- komentavo Nacionalinio kraujo centro donorystės koordinatorė Indrė Stašinskienė.

Didžiausia Lietuvoje kraujo donorystės įstaiga – Nacionalinis kraujo centras – jau aštuntą kartą Lietuvoje organizuoja neatlygintinos kraujo donorystės turą, kurio metu ragina atlikti kilnią misiją – padovanoti kraujo.

Šių metų turo šūkis – „Nelauk! Dalinkis krauju. Dalinkis dabar. Dalinkis dažnai“. Turo metu organizatoriai ragina žmones nebūti abejingais, nedelsti, nelaukti, kol ištiks bėda, kai kraujo jau trūks, o dalintis dabar ir nuolat.

I.Stašinskienė džiaugiasi šilutiškių aktyvumu – prie raudoniosios palapinės, šįkart pastatytos prie Šilutės kultūros ir pramogų centro, netgi susidarydavo donorų eilutė. Akciją buvo planuota baigti 16 valandą, bet norinčiųjų aukoti kraujo buvo tiek, kad akcija užtruko dar visą valandą.

S.Stašinskienė sakė, kad apie atlygį už aukojamą kraują žmonės tikrai nebeklausia, nes žmonių suvokimas yra gerokai pasikeitęs apie kraujo donorystę – jie puikiai supranta, kad kraujas – tai didžiausia dovana sergančiajam, o ne prekė. Svarbu, kad akcijų metu pavyksta sukaupti ne tik dažniausių kraujo grupių kraujo, bet ir papildyti retesnių kraujo grupių atsargas.

Tiesa, ne visų žmonių, atėjusių aukoti kraujo, kraujas tiko donorystei. Akcijos metu medikai tikrina žmogaus sveikatos būklę ir neima kraujo, jei jame mažas hemoglobino kiekis, jei žmogus yra per mažo svorio, turi kitų sveikatos problemų.

Kraujo paėmimo procedūra yra visiškai saugi – visi naudojami prietaisai yra vienkartiniai.

Nacionalinio kraujo donorystės centro atstovai į Šilutę planuoja atvažiuoti kartą per mėnesį vasaros metu (jeigu oro sąlygos leis) ir toliau organizuoti viešas neatlygintinos kraujo donorystės akcijas.