Kredito unijos kasose – 10-mečio jubiliejai

Žemaičių Naumiesčio kasoje dirbanti I.Krutikovienė traukė laiminguosius loterijos numerius.Pavasarį 16-os metų sukaktį paminėjusios Šilutės kredito unijos kolektyve – vėl šventė: prieš savaitę paminėti net trijų unijos nutolusių kasų – Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos ir Kintų – 10-mečio jubiliejai.

Nutolusių kasų kredito unija jau turi 11 – visose be išimties rajono seniūnijose.

Į 10-mečio šventes šįkart vyko didelė dalis unijos administracijos ir kitų kasų darbuotojų, sulaukta svečių ir iš Centrinės kredito unijos bei rajono savivaldybės.

Atvykę Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos ir Kintų miestelių gyventojai nebuvo nuvilti: aktyviausiųjų unijos narių laukė vertingi prizai ir siurprizai, jiems įteiktos lojalumo kortelės, visiems svečiams skirtas skrabalų virtuozo Regimanto Šilinsko koncertas, visi pavaišinti šventiniu tortu.  

Kasininkės nesitikėjo tokių rezultatų

Apie 7600 unijos paslaugomis besinaudojančių narių, 65 milijonų litų turtas – tų narių pinigai, iš jų apie 5 milijonai 200 tūkstančių litų – indėliai eurais, – tokius unijos veiklos skaičius mini Šilutės kredito unijos administracijos vadovė ir valdybos pirmininkė Genovaitė Kimbrienė.

Pasak G.Kimbrienės, daugiau nei 50 proc. pinigų investuojama į paskolas, kita dalis – į valstybės vertybinius popierius bei laikoma likvidumui palaikyti.

Steigti nutolusias kasas kaimuose unijos valdyba nutarė 2002 metais, kai iš kaimų pasitraukė Lietuvos taupomasis bankas.

Unijos finansininkai suprato, kad tuomet kaimo žmogus buvo paliktas be galimybės greit ir pigiai susitvarkyti savo finansinius reikalus. Tokiai jų minčiai pritarė ir savivaldybės, ir seniūnijų vadovai. Bet dar reikėjo rasti patalpas, trūko įrangos.  

Visas abejones nugalėjo vizija – reikia plėstis. Todėl jau tų pačių metų rugsėjį į seniūnijas, anot G.Kimbrienės, išskrido pirmosios kregždės – pirmosios nutolusios kasos atvėrė duris Žemaičių Naumiestyje, Švėkšnoje ir Kintuose.

Tiesa, šiam darbui ruošiamos kasininkės naumiestiškė Irena Krutikovienė, švėkšniškė Skaidra Šeputienė ir kintiškė Regina Šertvytienė jau nuo pavasario buvo unijos darbuotojų sąraše, jos sėmėsi profesinių žinių.

Visų trijų nutolusių kasų kasininkių tuometinę situaciją geriausiai apibūdino naumiestiškė I.Krutikovienė. Moteris prisiminė, kaip netekus darbo Lietuvos taupomojo banko kasoje atrodė, jog žemė išslydo iš po kojų. Bet vėl prikėlė skambutis iš kredito unijos ir pasiūlymas tapti šio bankelio kasininke. Ji pripažino, jog tokių gerų šio darbo rezultatų, kokie pasiekti per dešimtmetį, nė vienos seniūnijos kasininkė tikrai nesitikėjo.

Šilutėje nebeliko eilių

Prieš dešimtmetį kasose dirbti pradėjusios kasininkės I.Krutikovienė, S.Šeputienė ir R.Šertvytienė tebedirba iki šiol ir darbo keisti nežada. G.Kimbrienė džiaugiasi, kad ir kitose kasose nuo atidarymo kasininkės nesikeičia.

Nutolusių kasų įkūrimas, anot G.Kimbrienės, ne tiek daug davė pačiai unijai, kiek rajono kaimų gyventojams. Seniūnijų gyventojai dabar gali nevykdami į rajono centrą susitvarkyti daugelį savo finansinių reikalų, taip taupo savo laiką ir pinigus. Be to, unijos nariams už finansines paslaugas nereikia mokėti.

Pelno pačiai unijai, anot G.Kimbrienės, beveik nėra, bet pozityvu tai, kad sumažėjo klientų srautai Šilutėje, nes kasdien apie keliasdešimt klientų savo reikalus sutvarko nutolusiose kasose. Todėl Šilutės kredito unijoje beveik nesusidaro eilių.

Jau ir kaimų žmonės aktyviai naudojasi unijos kortelėmis, jie įvertino ir elektroninės bankininkystės naudą.

Lojalumo kortelių savininkams – didelės privilegijos

Kintų KU kasoje klientų jau 10 metų laukianti R.Šertvytienė su lojalumo korteles gavusiais KU nariais - kintiškiais. / Tomo Šertvyčio nuotr.„Nuo šiol švenčių turėsime kasmet, nes prieš dešimtmetį po vieną ar kelias kasas atidarėme kiekvienais metais“, – sakė G.Kimbrienė.

Šventinių renginių metu ypatinga pagarba buvo apgaubti nutolusių unijos kasų steigėjai: naumiestiškiai Antanas Kubaitis, Povilas Gečas ir Vytautas Švenčionis, švėkšniškiai Justina Raudienė, Antanas Raudys ir Regina Rupainienė bei kintiškiai Nijolė Mišeikienė, Teodoras Mišeikis, Algirdas Sabaliauskas, Kristina Surplienė ir Paneušas Surplys. Jiems įteiktos dovanėlės.

„Steigėjai tuomet pirmieji patikėjo kooperacijos jėga, ir šiandien jie yra aktyvūs mūsų unijos nariai“, – švenčių metu sakė administracijos vadovė.

Šilutės KU valdybos sprendimu, kiekvienoje seniūnijoje buvo išrinkta po 10 lojaliųjų narių, kuriems įteikti lojalumo pažymėjimai. Toks pažymėjimas jo savininkui suteikia nemenkas privilegijas. Pavyzdžiui, jis gaus didesnes palūkanas už unijoje laikomus terminuotuosius indėlius, taip pat, reikalui esant, palankesnėmis sąlygomis galės pasiskolinti. Ši lojalumo programa numatyta metams – iki kitų metų rugsėjo.

Kitais metais, pasak G.Kimbrienės, kai kuriems iš tų lojaliųjų narių bus įteiktos sidabrinės, o dar vėliau – gal ir auksinės lojalumo kortelės. Jos suteiks dar didesnes privilegijas.

Pirmąją lojalumo kortelę Žemaičių Naumiestyje gavęs ūkininkas Vladas Maraula prisipažino ir savo vaikus jau įtraukęs į uniją, o pats jai lojalus tikino liksiąs „iki smerčio“. V.Maraula atvirai sakė dabar dažnai pasvarstantis, kas jis būtų, jei ne kredito unija.

Ypač jis pabrėžė motinišką G.Kimbrienės požiūrį „į tuos vargšus ūkininkus“.

„Ji pasitikėjo manimi, nors matė, kad esu labai sunkioje padėtyje. Ačiū jai“, – sakė naumiestiškis.

Linkėta turtingų klientų ir ekonominio pakilimo

Seniūnų pastebėjimu, tikrai ne visi seniūnijų renginiai sukviečia tiek žmonių, kiek jų rinkosi į unijos kasų šventes. Tai rodo viena – kad sodiečiai ir finansininkai vieni kitiems labai reikalingi. Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas prisiminė, kaip seniūnijas apleidus bankui žmonės, anot jo, sutriko.

„O unijos atėjimo rezultatai pranoko lūkesčius“, – sakė J.Budreckas.

Į jubiliejinius renginius atvykęs Lietuvos centrinės kredito unijos atstovas Tomas Valauskas linkėjo saviškiams sėkmingų finansinių sprendimų ir kad kasos toliau būtų ta vieta, kur kasdien ateitų žmonės.

Unijai ir jos kasose dirbančioms moterims tomis dienomis skirta daugybė gražių žodžių. Kasininkes sveikino tie, kurie kasdien pas jas ateina su savo bėdomis, joms linkėta ekonominio pakilimo, turtingų klientų ir dar geresnių veiklos rezultatų.

Silutes naujienu LOGO