Jūsų galvoje kirbena verslo planas, tačiau stokojate finansinių išteklių jį įgyvendinti? Svarbu turėkite pakankamai ryžto nukeliauti į Šilutės kredito uniją, kuri padės jūsų svajonei realizuotis.
Lietuvos kredito unijų vykdomas projektas „Verslumo skatinimas“ iš Verslumo skatinimo fondo teikia paskolas pradedantiesiems ir neseniai veiklą pradėjusiems verslininkams. Didžiausia galima paskolos suma siekia 86 000 Lt. Vienas didžiausių privalumų -pirmus trejus metus (iki 2015 m. rugsėjo 30 d.) 95 proc. sumokėtų paskolos palūkanų verslininkai atgauna – jos yra kompensuojamos.
Nuo šių metų rugpjūčio 27 d. įsigaliojo naujovė – papildomai kompensuojamas ir darbo užmokestis (jeigu yra samdomi žmonės). Kas mėnesį bus kompensuojama ne daugiau kaip 75 % darbo užmokesčio ir iš viso šioms reikmėms kiekvienai įmonei bus skirta nuo 20 000 iki 25 000 Lt.
Projektas finansuojamas iš 2007-2013 metų ES struktūrinių fondų.
Nuo 2011 metų spalio mėnesio Šilutės rajone šia programa pasinaudojo ir paskolas iš Šilutės kredito unijos gavo 25 verslininkai.
Prioritetas – jaunimui
Lietuvos kredito unijos vykdo projektą „Verslumo skatinimas“, kurią iš Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos finansuoja Europos socialinis fondas. Per visą projekto vykdymo laikotarpį – penkerius metus – šiai priemonei numatyta skirti 50 000 000 Lt lėšų. Lietuvoje jau yra išduotos 552 paskolos už 33,6 mln. Lt.
Paskolas išduoda 57 kredito unijos, paskolų išdavimą koordinuoja Lietuvos centrinė kredito unija, o fondą valdo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).
Pasak projekto rengėjų, šios priemonės tikslai yra sudaryti sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms bei fiziniams asmenims pradėti savo verslą; padėti socialinėms įmonėms plėtoti savo verslą; skatinti verslumą ir savarankišką užimtumą, teikiant finansinę paramą paskolų forma ir konsultuojant bei mokant pradedančiuosius verslo pagrindų.
Dėl paskolų gavimo į kredito uniją pagal gyvenamą, studijų arba verslo planuojamą vietą gali kreiptis įmonės, kurios veikia iki vienerių metų, socialinės įmonės ir visi fiziniai asmenys, kurie siekia pradėti savo verslą.
Prioritetas teikiamas asmenims iki 29 metų ir vyresniems nei 50 metų, taip pat asmenims, turintiems invalidumą, bei bedarbiams, kurie per paskutinius 12 mėnesių buvo registruoti darbo biržoje.
Šilutėje steigia įvairius verslus
Šilutės kredito unijos buhalterė – kasininkė Tatjana Kuturienė pasakojo, kad pagal projektą „Verslumo skatinimas“ išduotos 25 paskolos įvairiai veiklai vykdyti. Tai prekyba drabužiais, maisto produktais, baldų gamyba, obuolių sulčių spaudimas, kirpykla, siuvykla, dovanų parduotuvė, vyninė, automobilių dalių prekyba, iš užsienio pargabentų automobilių perpardavinėjimas.
Pasak jos, tik pradėjus įgyvendinti projektą „Verslumo skatinimas“, daug šilutiškių kreipėsi galvodami, kad šią paskolą lengva gauti ir pinigus galima bet kur panaudoti. Iš tikrųjų numatytas labai griežtas tikslinis lėšų panaudojimas, sudaromas tikslus verslo planas. Visos išlaidos turi būti pateisinamos sąskaitomis, dokumentais.
Šiomis dienomis Šilutės kredito unijoje vėl jaučiamas aktyvesnis žmonių domėjimasis paskolų gavimo sąlygomis, o paskelbus apie naujas paskolų lengvatas, pareiškėjų tikimasi sulaukti ir daugiau.
„Verslumo skatinimo“ programa bus vykdoma iki 2014 m. birželio 30 d. Galutinis paskolų grąžinimo terminas – 2018 m. gruodžio 31 d.
Norėdami gauti išsamesnės informacijos apie paramą smulkiajam verslui iš projekto „Verslumo skatinimas“, kreipkitės į Šilutės kredito uniją, Lietuvininkų g. 32/Kęstučio g. 1.
Spaudžia ir pasterizuoja sultis
„Mes išspaudžiame tai, ką jūs užauginate – be jokių priemaišų ar konservantų“, – sako „Verslumo skatinimo“ programos paskolą savo verslui pradėti gavę Nida ir Gintautas Balniai. Šilutiškiams jie siūlo naujieną – sulčių spaudimą ir pasterizavimą nauja, modernia įranga.
Macikų kaime, prie kelio į Žemaičių Naumiestį, įsikūrusiame „Obuolių taške“ sodo vaisiai yra plaunami, traiškomi ir spaudžiami presu. Obuolius galima maišyti su kitokiais vaisiais ar daržovėmis. Gautos sultys pasterizuojamos iki 80 laipsnių ir išpilstomos į specialius 5 litrų maišelius su čiaupu. Atvėsintos sultys pakuojamos į kartonines dėžutes, kuriose nepradarytos gali išstovėti iki 24 mėnesių.
G.Balnys pasakojo, kad jų verslo idėja gimė draugams iš kito miesto atvežus paragauti taip paruoštų sulčių. Sutuoktinius nustebino, kad šias sultis labai patogu naudoti, jos nerūgsta, pakuotę lengva atidaryti ir panaudojus vėl uždaryti. Gintautas prisimena, kad anksčiau jam yra tekę išspaustas sultis kaitinti namų sąlygomis ir daugiau to nenorėtų pakartoti.
Verslininkai savo veiklą vykdo nuo rugsėjo mėnesio. Iš Šilutės kredito unijos Balniai gavo 50 000 Lt paramą, už kurią pirko sulčių spaudimo, pasterizavimo, išpilstymo įrenginius, įsirengė priestatą.
Dabar „Obuolių taškas“ sulaukia nemažai klientų, nes žmonės brangina savo laiką – nebenori namuose patys pasterizuoti sulčių.
„Jeigu turi verslo planą, gerai apgalvok ir imkis jį įgyvendinti. Kaip matote, paramos yra iš kur sulaukti“, – nesiryžtantiems savo verslo pradėti pataria G.Balnys.
Tatjana ir Česlovas Ramoškos iš Švėkšnos seniūnijos Žagatpurvių kaimo – vieni pirmųjų ūkininkų Lietuvoje, įgiję licenziją naminiam vynui gaminti. Iš aviečių, juodųjų serbentų, svarainių, obuolių, aronijų pagamintą vyną jie tiekia į specializuotas parduotuves ir restoranus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Druskininkuose, Panevėžyje. Visai neseniai Ramoškų vynu pradėta prekiauti ir Šilutėje.
T.Ramoškienė pasakojo, kad šio verslo idėją jie brandino labai ilgai. Apie „Verslumo skatinimo“ programą ji sužinojo atsitiktinai, naršydama internete. 2012 m. Ramoškos kreipėsi į Šilutės kredito uniją ir pakankamai greitai gavo paskolą savo verslui plėtoti.
„Paskolos gavimas priklauso nuo to, kiek rimtas yra verslo planas, nes specialistai vertina, ar tai yra rizikinga, ar mažiau rizikinga veikla, ar bus tikslingai panaudoti pinigai“, – sako verslininkė.
Paskolos jie ėmė tiek, kiek reikia – 40 000 Lt. Dalį pinigų investavo į pastato renovaciją – pritaikė vyno gamybai. Kitas lėšas panaudojo specialioms statinėms įsigyti, kuriose vyksta fermentacija ir vyno brandinimas.
T.Ramoškienė teigė, kad 95 proc. palūkanų kompensavimas yra didžiulė parama verslui, kas ketvirtį grąžintas palūkanas jie naudoja kito mėnesio paskolos dengimui.
„Jeigu tik galvosi, svajosi ir nieko nedarysi, tai bus lygu nuliui. Jeigu yra verslo minčių, turi būti paskaičiuotas, pasvertas kiekvienas žingsnis“, – pradedantiesiems verslininkams pataria T.Ramoškienė.
Daugiau: verslo paskolos
Rašyti atsakymą