Kreipimasis į būsimus žuvienės virimo čempionato dalyvius

zuvienes cempionatasVisi norintieji iki rugsėjo 4 d. gali registruoti savo katilo komandą ir rugsėjo 6 dieną jau 6-tąjį kartą Šilutės mažųjų laivų uoste susirungti su geriausiais visos Lietuvos žuvienės virimo meistrais ir jų komandomis.

Kam atiteks Šilutės rajono savivaldybės mero įsteigtas pagrindinis prizas – geriausiam žuvienės virėjui skirtas, originalus čempiono žiedas ir čempiono vėliava? Kas taps šių metų geriausias? Kas dainuos čempionų triumfo dainą – dzūkas, aukštaitis, suvalkietis, žemaitis ar Mažosios Lietuvos atstovas? Kam plos daugiatūkstantinė žmonių minia po atviru dangumi? Ar iššveitėte savo didžiuosius katilus, nublizginote savo milžiniškus samčius ir pasižymėjote kalendoriuje šią dieną? Ar išdžiovinote vėjyje sėkmę nešančias prijuostes? Ar įmantriausių prieskonių ryšelius jau sudėjote į magišką prieskonių kelioninę dėžutę, be kurios tikras žuvienės virimo meistras kaip be rankų?

Atvykite į Šilutės mažųjų laivų uostą ne vieni. Jūs čia esate laukiami, kaip geri draugai ar seni bičiuliai! Būsite pagirdyti ir pavalgydinti, Pamario vėjų nugairinti ir saulės paženklinti.

Šaukštai tarškės, malkos spragsės, katilai kunkuliuos, širdis ir siela dainuos, kojos pačios šoks, žvilgsnis blaškysis, norėdamas visur pabuvoti, viską aprėpti. Jūs turite visa tai patys pamatyti ir įvertinti. Šių metų čempionate planuoja dalyvauti žuvienės virimo meistrai ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Turkijos, Lenkijos, Rusijos. Šis čempionatas neturi sienų, neturi priešų, todėl, kad visus dalyvius prie bendro katilo sujungia ir suvienija žuvienė.

Tradiciškai respublikinį žuvienės virimo čempionatą Šilutėje globoja europarlamentaras Zigmantas Balčytis.

Jei nutarsite šioje šventėje būti ne tik žiūrovai, bet ir save išbandyti tarp kitų žuvienės virimo meistrų, atidžiai išstudijuokite taisykles ir dalyvio anketą, ją sąžiningai užpildykite ir atsiųskite mums su meile ir viltimi susitikti čempionate.

Nebijokite savęs parodyti ir į kitus pasižiūrėti. Net ir prie žuvienės katilo, laikrodžiui tiksint, galima pajusti visagalį adrenaliną, širdies virpesį, nes verdant žuvienę smulkmenų nėra. Tai – tavo šventė, tavo čempionatas!

Registruotis prašome el. p. vilma.griskeviciene@silute.lt. Iškilus klausimams, prašytume kreiptis į čempionato vyriausiąjį šefą Marijų Budraitį mob. tel. 8 686 90368.

Žuvienės virimo čempionato Šilutėje taisyklės ir dalyvio anketa. 

Akimirkos iš 2013 metų Žuvienės virimo čempionato „Šilutės naujienų“ Facebook albume!