Kreivos šypsenos priežastis – siauras žandikaulis ir dideli dantys

kidKodėl vieni gali pasigirti Holivudine šypsena, o kiti visą gyvenimą drovisi parodyti savo dantis?

Pasak odontologų, kreivi dantys gali išdygti per ilgai neištraukus klibančio danties, arba susiklosčius nepalankiai anatominei situacijai.

„Vyrauja mitas, kad kreivi dantys išauga netaisyklingai juos ištraukus. Tačiau iš tiesų, prie klibančio danties pririštas siūlas nėra kreivos šypsenos priežastis. Nereikėtų skubėti specialiai pašalinti danties. Jei dantis stipriai kliba, vaikai dažnai net nepajaučia, kaip jis iškrenta. Dažnai mažyliai danties netenka valgio metu.

Kreivas dantis gali išdygti uždelsus jį pašalinti. Taip pat nelygų dantų išsidėstymą lemia ir anatominė situacija, pavyzdžiui, kai žandikaulis yra labai siauras, o dantys – platūs. Tuomet jie dažniausiai būna susigrūdę“, – pasakojo „Dental P.R.O.“ klinikos gydytoja periodontologė Daiva Aiškinytė.

Dėl pieninių dantų nerimauti nereikia

Pasak specialistės, neretai tėvai sunerimsta pamatę, kaip dygsta pirmieji vaiko dantukai. Tačiau pieniniai dantys dažnai auga kreivesne kryptimi, o vėliau išsitiesina. Odontologui taip pat neretai būna sunku įvertinti tokio amžiaus vaikų dantis, nes mažyliai jų neprisileidžia.

Sunerimti dėl dantų tiesumo reikėtų išdygus visiems nuolatiniams dantims. Dažnai atrodo, kad dantys dygsta tarsi iš vidaus ir netiesiai, tačiau D.Aiškinytė pataria dėl dantų išsidėstymo sunerimti tik išdygus iltiniams dantims.

Pirmieji dantys turi išdygti šešių mėnesių

Dygstant pirmiesiems dantims, mažyliai būna labai neramūs, nuolat verkia. Vaikui galima padėti nuėjus į vaistinę ir nupirkus specialių preparatų, kurie palengvins jo būseną.

Visgi „Dental P.R.O.“ klinikos gydytoja pataria tėveliams nusiraminti, nes vaikas šio nemalonaus proceso metu sau padėti bando pats. Nemalonius pojūčius jis bando pašalinti kišdamas į burną įvairius kramtukus.

Pirmas dantukas dažniausiai išdygsta, kai vaikui yra 6 mėnesiai. Tačiau nereikėtų išsigąsti, jeigu jis išdygo anksčiau arba šiek tiek vėliau.

„Ankstyvą dantų dygimą gali lemti genetika. Vėlyvas dažniausiai susijęs su įvairiomis ligomis. Tai gali lemti infekcijos, rachitas, endokrininės sistemos ligos. Dėl šių ligų pirmasis dantukas gali išdygti vaikui sulaukus vienerių metų“, – situaciją komentavo D.Aiškinytė.

Dygstant dantims, vaikai labai neramūs. Dažnai tėvai pakilusią kūno temperatūrą sieja būtent su šiuo procesu, tačiau gydytoja teigia, kad karščiavimas su dantų dygimu nesusijęs, todėl vaikas greičiausiai yra peršalęs ar sergantis kokia nors infekcija.