Kruvinąjį penktadienį Šilutėje partrenkti du pėstieji, vienas iš jų – mirtinai

avarija zuvo_pestysis_RolandoPraėjęs savaitgalis Šilutėje paženklintas kraupia nelaime. Penktadienio vakarą automobilis „Peugeot 607“, vairuojamas 25-erių metų blaivaus vairuotojo, partrenkė ir mirtinai sužalojo keliu be atšvaitų ėjusį vyrą.

Tos pačios dienos rytą Šilutėje, sukdamas į kiemą, taip pat automobilis „Peugeot 607“, partrenkė neblaivų 46 metų vyrą, kuris patyrė nosies lūžį ir galvos traumą.

Penktadienio vakaras pramintas kruvinuoju – vos per kelias valandas skirtingose šalies vietose žuvo mažiausiai penki žmonės. Tiek žuvusių dažniausiai nebūna ir per visą savaitę.

Mirtinai partrenkė vyrą

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja, kad penktadienį apie 11.15 val. Šilutėje, Dariaus ir Girėno g., 46-erių automobilio „Peugeot 607“ vairuotojas, išvažiuodamas iš kelio ir sukdamas į kairėje esantį kiemą nesustojo ir nepraleido pėsčiojo bei jį kliudė.

Neblaivus 26-erių metų (3,26 prom. alkoholio) pėstysis buvo pristatytas į gydymo įstaigą. Jam nustatytas nosies lūžis ir galvos trauma. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 281 straipsnį. Dėl nesunkiai sutrikdytos kito žmogaus sveikatos vairuotojui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Tos pačios dienos vakarą, apie 18.41 val., Verdainės kaime, Tilžės gatvėje automobilis „Peugeot 607“, vairuojamas 25-erių metų vyro partrenkė ir mirtinai sužalojo keliu ėjusį vyrą.

Važiuodamas pagrindiniu keliu nuo Šilutės link Juknaičių vairuotojas nepastebėjo važiuojamąja kelio dalimi ėjusio vyro. Tuo metu jau buvo tamsu, lijo, o pėstysis nedėvėjo liemenės su šviesą atspindinčiais elementais ir neturėjo atšvaitų. Pėsčiasis įvykio vietoje žuvo.

Kaip paaiškėjo, vyriškis apylinkių nepažinojo. Atsirado liudininkė, kuri papasakojo, kad į sodybą užėjęs vyras teiravosi kelio. Jis buvo partrenktas vos už kilometro nuo sodybos, kurioje klausė kelio.

Eismo įvykio metu žuvusio vyriškio asmens tapatybė nenustatyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str. 5 d., pagal kurį vairuotojui gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.

Sulaikyti du girti vairuotojai

Lapkričio 26-osios naktį Šilutės rajone sulaikyti du neblaivūs vairuotojai, išdrįsę sėsti prie vairo.

Apie 1.10 val. Sakūčių kaime, Žiedo g., policijos pareigūnai sustabdė automobilį „Opel Tigra“, kurį vairavo neblaivus (2,55 prom. alkoholio) 26-erių metų vyras. Vairuotojas sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str. 7 d.

Tą pačią naktį apie 22.45 val. Čiūtelių kaime, Piliakalnio g., sustabdytas automobilis „Nissan Almera“, kurį vairavo neblaivus (1,79 prom. alkoholio) 33-ejų vyras. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str. 7 d.

Kadangi vairuotojų kraujyje buvo daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, jiems gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.