Kruvinas savaitgalis Stubrių kaimo avių augintojams

avys sudraskytos 1pKatyčių seniūnijos seniūnas Jonas Lukošaitis po savaitgalio paskelbė žinią apie avių skerdynes Stubrių kaime – vilkai išpjovė 11 avių.

Per tris dienas šio kaimo ūkininkė Laima Žemgulienė prarado veislinę avį, aviną ir 6 ėriukus, o jos kaimynui ūkininkui Rolandui Berneckiui vilkai sudraskė 2 avis ir tris ėriukus.

Seniūnas J.Lukošaitis „Šilutės naujenoms“ pasakojo, kad abiejų šeimų avys buvo aptvaruose, kurie yra 30-40 metrų nuo sodybų. Iki artimiausio Trumpiškės miško, kur galėjo gyventi vilkai, yra apie 1 km.

Dar vienas Stubrių ūkininkas, kuris turi didelę bandą avių, nuostolių išvengė, nes jas naktį laiko tvarte.

J.Lukošaičio nuomone, mažai tikėtina, kad vilkų šeimyna yra apsigyvenusi nedideliame Trumpiškės miške. Jo žiniomis, vilkai savo medžioklės metu gali apžvalgytigali klajoti iki 1000 kv. km plote (maždaug 30×30 km).

Seniūnas informavo Tauragės ir Usėnų medžiotojų būrelius apie jų medžioklės plotuose galimai apsigyvenusius vilkus. Bet vilkus medžioti Lietuvoje draudžiama, todėl ūkininkams J.Lukošaitis pataria gyvulius nakčiai suvaryti į tvartus.

Ūkininkas R.Berneckis sakė domėjosi, ar galėtų gauti kompensaciją už vilkų sudraskytas avis. Tačiau sužinojęs, kiek teks atlikti biurokratinių procedūrų – parengti įvykio aktą, kompensacijos prašymą, atlikti registruotų avių patikrą, sudraskytas avis utilizuoti specialioje įmonėje…, persigalvojo. Jo nuomone,  belieka tik numoti ranka, nes tai per didelė laiko gaišatis.

R.Berneckis sakė, kad sekmadienio naktį į Stubrius buvo atvykę medžiotojai. Trumpiškės miško pakraštyje jie matė kai kur  spingsinčias žvėrių akis. Medžiotojai šiek tiek pašaudė, patriukšmavo ir tiek. Juk vilkus saugo draudimas medžioti.

R.Berneckis apgailestauja, kad baimė dėl vilkų dabar sumaišė planus karves ir jų prieauglį vesti į ganyklą. Jis mano, kad ne tik gyvuliams, bet ir žmonėms yra pavojus susitikti su vilkais.