Kruvinas švirkštas – prie vaikų žaidimo aikštelės

svirkstas kudirkos gDaugiabučio namo vaikų žaidimo aikštelėje, greta smėlio dėžės, numestas krauju suteptas švirkštas, – tokį fotografijoje užfiksuotą vaizdą „Šilutės naujienoms“ atsiuntė V.Kudirkos g. 25-ajame name gyvenantys šilutiškiai.

Daugiabučio, kuriame auga nemažai vaikų, gyventojai sunerimo: ką daryti ir kur kreiptis, norint apsaugoti savo atžalas?

V.Kudirkos 25-ajame gyvenantys žmonės sako visada džiaugęsi tuo, kad jų kiemas yra uždaras. Pašaliniai į kiemą neužsukdavo, jis visuomet buvo jaukus ir ramus.

Bet dabar žmonės išgąsdinti, nes suprato, jog kieme lankosi narkomanai. Jų palikti švirkštai atviromis adatomis gali sužeisti ar net užkrėsti ir vaikus, ir suaugusiuosius.

Anot gyventojų, jei veja būtų šienaujama, tai tokie kraupūs radiniai geriau matytųsi, juos būtų galima surinkti, išvengti sužeidimų. „Dabar žolė aplink namą – didžiausia, vaikams – iki pažastų, niekas jos nepjauna“, – piktinasi jie.svirkstas kudirkos g. smelio deze

V.Kudirkos 25-ajame gyventojų bendrija nėra įkurta, tad vejos priežiūra aplink namą rūpinasi seniūnija. Seniūnas Raimondas Steponkus tikina, jog jau šią savaitę bus baigtos šienauti viso miesto vejos. Šį sezoną žolė pjaunama pirmą kartą. Per vasarą šienaujama tiek kartų, kiek atželia žolė. „Kai šilta ir palyja, žolė auga greičiau, o jei orai vėsūs, jos taip dažnai pjauti nereikia, galime kiek ir pataupyti“, – pasakoja seniūnas.

Pavojingus radinius aptikę gyventojai apie tai turėtų pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112, o policija į tokius pranešimus iš karto reaguos, – taip sako Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius.   

Anot viršininko, informuoti policiją reikėtų ne tik radus švirkštus, bet ir kitokius įtarimą, pavojų keliančius daiktus. Policija, jei ir nenustatys konkrečių daiktų savininkus, informaciją kaups – gali būti, kad jos prireiks ateityje.