Kulinarinio turizmo laidoje – ir šišioniškių patiekalai

keliauk ir_ragaukJau šį šeštadienį 18:30 val. per BTV bus rodoma naujoji kulinarinio turizmo laida „Keliauk ir ragauk. Lietuva“, kurioje bus pristatyti gražiausi Lietuvos kultūros ir gamtos objektai bei tradiciniai lietuviški valgiai.

„Mažiausiai supratome apie ką tarmiškai kalbėjo šišioniškiai – Mažosios Lietuvos gyventojai. Bet birškis su germole, cypole ir ropikėmis buvo skanu“, – sakė Pamaryje apsilankiusi laidos vedėja Beata Nicholson.

Apie šią laidą ji rašo: „Laidą „Keliauk ir ragauk. Lietuva“ kuriame kartu su Valstybiniu turizmo departamentu. Šią laida kuriu, kad pamatytumėt ir įsitikintumėt, kokie turtingi esame savo šalyje ir kiek daug Lietuvoje neatrastų įdomybių. Žinoma, ir skaniai pavalgytume tradicinių patiekalų. O dabar keli faktai apie naująją laidą:

Nufilmavome apie 40 šalies kultūros paveldo ir gamtos objektų.

Filmavimų metu suvalgėme apie 20 tradicinių senųjų lietuviškų valgių, išvirėm ir išgėrėm „stebuklingos“ arbatos (kibirą), aš paragavau saldainiais kvepėjusio jauko žuvims.

Mažiausiai supratome, apie ką tarmiškai kalbėjo šišioniškiai – Mažosios Lietuvos gyventojai. Bet birškis su germole, cypole ir ropikėmis buvo skanu.

Didžiausi mano atradimai: ančių lenktynės, kankorėžių uogienė, neišsipildžiusių svajonių ekspozicija ir faktas, kad žiedžiant puodus labiausiai dirba pilvo presas.

Kad nufilmuotume laidą, nuvažiavome per 15 000 km. Kažkiek dar ir nuplaukėme bei nuskridome oro balionu.

Kelionėse mane lydėjo režisierius Vytenis Pauliukaitis, operos dainininkai Merūnas Vitulskis, Rafailas Karpis ir Edmundas Seilius, aktorius ir humoristas Mantas Stonkus, profesorius, paveldo komunikacijos ekspertas Rimvydas Laužikas, mano vyras Tomas su vaikais – Izabele ir Jurgiu, aktorius Giedrius Savickas. Visiems jiems kelionės po Lietuvą tapo atradimu.

Statistika rodo, kad kas antras po mūsų šalį keliaujantis turistas yra lietuvis. Moterys labiau linkusios keliauti savo šalyje nei vyrai. Tik maždaug penktadalis lietuvių keliauja po Lietuvą norėdami pailsėti, kiti lanko gimines ar draugus.

Daugiau apie tai skaitykite beatosvirtuve.lt straipsnyje „Laida gražuolė jau „ant podiumo”.