Kultūrizmo treneris Mindaugas Vilkas: „Jaunieji sportininkai yra galimybių pavyzdys kiekvienam“

Oazio komanda„Tereikia žengti mažą žingsnį tikslo link, ir jūs nustebsite pamatę akivaizdžius pokyčius. Norint pakeisti savo kūną, reikia visai nedaug – pradėti sportuoti, sureguliuoti mitybą“, – žino Šilutės sporto ir sveikatingumo centro „Oazis“ vadovas ir profesionalus treneris Mindaugas Vilkas.

Apie jaunus šilutiškius sportininkus jis pasakoja kaip apie valios ir pasiryžimo keistis pavyzdžius: jaunuoliai šiemet debiutavo lengvojo kultūrizmo varžybose ir dauguma jų užėmė prizines vietas.

„Mes niekada nesakome, kad sportininkai yra pavyzdys, kokiu reikia tapti. Jie yra pavyzdys, kaip įmanoma pakeisti savo kūną, turint valios ir noro“, – motyvuoja treneris.

Šįkart „Sveikatos šaltinyje“ – apie „Oazio“ kultūristų varžybų sezoną ir motyvaciją keistis, kuri veda į sveikesnį gyvenimą ir geresnę savijautą.

Aukšti šilutiškių pasiekimai

Varžybų sezonas „Oazio“ sportininkų komandai dar nesibaigė. Penktadienį M.Vilkas kartu su šilutiške Diana Stankejeva išvažiavo į Čekiją, o birželio 9 dieną laukia paskutinės varžybos.

Šilutės klubui atstovaujanti Diana puikiai pasirodė Oslo lengvojo kultūrizmo tarptautinėse varžybose, vėliau tapo absoliučia Lietuvos bikini čempione, o Europos bikini čempionate užėmė 4 vietą. Aukštas vietas ji iškovojo ir kitose šio sezono varžybose.

D.Stankejeva yra sakiusi, kad ruošiantis varžyboms ir keliant sau aukščiausius reikalavimus svarbiausias vaidmuo atitenka treneriui. Ji džiaugiasi, kad ją varžyboms ruošia M.Vilkas.

Treneris didžiuojasi ir jaunesniais sportininkais, kurie šiemet debiutavo varžybose.

Vydūno gimnazijos vienuoliktokė Roberta Rimkutė Lietuvos jaunimo lengvojo kultūrizmo pirmenybėse, merginų iki 18 metų grupėje, laimėjo I vietą. „Tai buvo puikus pasirodymas: debiutinės varžybos, naujas startas ir aukščiausia vieta“, – giria merginą M.Vilkas.sportininkai

21 metų šilutiškė Ligita Motiejauskaitė Lietuvos (IFBB) jaunučių, jaunių ir jaunimo kultūrizmo, fitneso ir bikini pirmenybėse, jaunimo bikini kategorijoje, užėmė II vietą.

Šilutiškis Tomas Undžys jaunimo klasikinio kultūrizmo kategorijoje iki 23 metų užėmė II vietą.

Naujokų kultūrizmo kategorijoje debiutavo ir šilutiškis Darius Valeika. Jis užėmė V vietą.

Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo pirmenybėse, klubų įskaitoje, Šilutės klubui „Oazis“ atiteko 2 vieta, trenerių įskaitoje M.Vilkas užėmė 3 vietą.

Nėra pasakęs „ne“ norinčiam sportuoti

M.Vilkas neslepia, kad ruošdamiesi varžyboms sportininkai dirba labai daug, treniruojasi po 2-3 valandas per dieną, turi vieną poilsio dieną per savaitę.

Jeigu jie dar mokosi mokyklose, treneriai skatina nepamiršti ir mokslų.

Sportuojant mityba taipogi labai svarbu. Anot trenerio, sportininkai nebadauja, bet labai kontroliuoja, ką valgo.
„Net jauni sportininkai sugeba rasti valios ir pasirengti aukščiausio lygio varžyboms. Tai pavyzdys visiems, kad savo kūną galime keisti taip, kaip norime, tik reikia noro ir valios. Jaunieji sportininkai yra galimybių pavyzdys“, – sako M.Vilkas.

Anot trenerio, netgi mažiau prigimtinėmis savybėmis, kūno proporcijomis apdovanotas žmogus turi galimybių kūno rengybos (lengvojo kultūrizmo) sporte. Šiame sporte yra specifiniai reikalavimai, tačiau nėra tokio žmogaus, kuriam treneris būtų pasakęs, kad jis netinka šiam sportui. Sportas gali daug ką pakeisti. Jeigu turi siaurus pečius – gali paplatinti, jeigu turi per plačius klubų raumenis – gali susiaurinti. Žmogaus kūną galima pakoreguoti mažinant svorį, liekninant liemenį ir t.t.

Badauti nereikia

Ne visi žmonės yra pasiruošę keistis. Dauguma mėgsta sakyti, kad tai ne jam, ne jo kūno tipui, per sudėtinga, per daug drastiška.

Anot M.Vilko, žmonės yra pripratę prie gero, komfortabilaus gyvenimo, nelinkę keistis, todėl dažniausiai, net nepabandę sportuoti, jie atsisako.

Tačiau tie, kurie pasiryžta keistis, pasiekia akivaizdžių rezultatų. Nebūtina jiems tapti profesionaliais sportininkais, tiesiog reikia fizinio krūvio, tinkamos mitybos. Tą byloja ir trenerio „Facebook“ paskyroje įdėtos nuotraukos. Pavyzdžiui, vienas sportuoti pradėjęs vaikinas per 3 mėnesius numetė 18 kg, kita moteris per 2,5 mėnesio neteko 13 kg.

„Gydytojai patvirtina, kad pradėjusių keisti gyvenimo būdą žmonių sveikata tik pagerėjo, tikrai nieko netrūksta, nekrenta dantys, nagai ar plaukai neslenka“, – sako treneris.

Anot jo, žmogui nereikia valgyti vien tik liesą mėsą ar ryžius. Reikia valgyti visavertį maistą, tik tam tikromis porcijomis ir tam tikru dažnumu. Aišku, reikia vengti cukraus, angliavandenių, tačiau maisto racionas nėra skurdus.

M.Vilkas įsitikinęs, kad visos galimybės pradėti sportuoti šilutiškiams yra. „Tam Šilutėje yra ne vienas sporto klubas. Norinčiam pradėti sportuoti žmogui reikia kreiptis į specialistus, nebūtinai į mūsų klubą. Visi treneriai yra kompetetingi padėti padailinti kūno linijas“, – pataria „Oazio“ vadovas.