Kultūros centro rekonstrukcija: statybos vyksta, kultūrininkai laukia – nesulaukia

Rugpjūtį sueina lygiai metai, kai buvo pradėta ilgai laukta ir atidėliota Šilutės kultūros ir pramogų centro rekonstrukcija, kainuosianti iš viso beveik 5 milijonus eurų.

Šilutės kultūros centras
Statybvietėje darbas verda net ir karščiausiomis dienomis, iš išorės pastato jau nebegalima pažinti, ji visiškai pasikeitusi.

Ir šio centro darbuotojai, ir čia veikiančių meno kolektyvų nariai, ir net kai kurie šilutiškiai išsitaria laukiantys – nesulaukiantys, kada toji rekonstrukcija bus baigta. Ir net jau planuoja šių metų Kalėdų sutiktuves surengti rekonstruojamo centro prieigose.

Bet labiausiai daugelis nerimauja dėl jau įprasta mūsų šalyje tapusios praktikos, kai pradėtiems statyti ar rekonstruoti objektams staiga yra nutraukiamas finansavimas ir tie darbai sustabdomi.

Ar taip nenutiks ir Šilutės kultūrininkams? Pasivaikščiokime po statybvietę.

Laukia – nesulaukia

Į rekonstruojamo ir pastoliais apstatyto pastato vidų patekti kol kas negalima, vykstančią rekonstrukciją galima stebėti tik iš išorės.

4 mln. 800 tūkstančių eurų – tokia yra sąmatinė Šilutės kultūros ir pramogų centro (KPC) rekonstrukcijos vertė. Darbus vykdo generalinis rangovas UAB „Statybų kodas“ iš Vilniaus, dirba ir šilutiškiai subrangovai – „Stamelos“ statybininkai.

Klausiama apie KPC rekonstrukcijos eigą jo direktorė Jūratė Pancerova atsako trumpai: „Džiaugiamės, kad darbų nesustabdė karantinas ir… laukiam – nesulaukiam“. Anot jos, laukia tos pabaigos ne tik ji ir jos vadovaujamas kolektyvas, bet ir ne vieno meno kolektyvo vadovai klausinėja: „Kada galėsime sugrįžti namo?..“

Tas sugrįžimas buvo numatytas 2022-iesiems metams, tačiau jau gauta žinia, kad Vyriausybė šiam objektui skirtą finansavimą perkėlė į 2021-uosius metus. Taigi, statybų pabaiga turėtų būti kitų metų birželis, o rudeniop kultūros žmonės jau tikisi persikelti į savuosius namus.

„Žinoma, jeigu nebus kokių nenumatytų trukdžių, jeigu „kortų nesumaišys“ dar koks karantinas“, – nuogąstavimų neslepia KPC direktorė.

Svajoja apie žiūrovų patogumą

Labiausiai centro darbuotojai laukia naujos žiūrovų salės. Anot J. Pancerovos, darbuotojų kabinetai jau kokie bus, tokie ir bus gerai. Bet labiausiai norisi, kad būtų gera ir patogu atėjusiam žiūrovui ir atvykusiems teatralams ar meno kolektyvams.

„Labai norime naujų patogių kėdžių žiūrovams, ne mažiau svajojame, kad ir to blogo kvapo salėje nebeliks“, – sako ji.

Svajoja centro darbuotojai ir apie naują scenos įrangą. O toji įranga, anot direktorės, bus bene pati brangiausia rekonstrukcijos dalis.

Darbai vyksta pagal planą

J. Pancerova sako po rekonstruojamo pastato vidų dar nevaikščiojusi – statybininkai neleidžia, nes tai būtų nesaugu. Ji tik viliasi, kad artimu metu pavyks ten įsiprašyti kartu su Savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiuoju specialistu Modestu Raukčiu. Būtent jis yra projekto „Šilutės kultūros ir pramogų centro modernizavimas, siekiant didinti kultūros paslaugų prieinamumą“ kuratorius.

Tačiau iš išorės matomi pokyčiai direktorę džiugina. Ir ji išsiduoda kartu su kolektyvu jau planuojanti, jog šių metų miesto Kalėdų eglės įžiebimo šventę pavyks surengti jau rekonstruoti baigiamo pastato prieigose. Mat, pasak statybininkų, aikštė priešais jį tuo laiku jau turėtų būti sutvarkyta.

M. Rauktys sako, kad statybos darbai jau vyksta ne tik išorėje, bet ir viduje. „Darbai vyksta pagal planą, jokių trukdžių, kurie galėtų sustabdyti rekonstrukciją, kol kas nematyti“, – ramina specialistas.