Kultūros darbuotojai pakilo į kovą už išgyvenimą

mitingas8Simbolinė kultūros saulė supančiotais spinduliais – su tokiu Šilutės kultūros darbuotojų situaciją parodančiu talismanu 11 mūsų kraštiečių trečiadienį vyko į mitingą Vilniuje. Visos Lietuvos kultūros darbuotojai tądien Vyriausybei priminė apie save ir apie tai, jog nuo kalbų jau reikia pereiti prie darbų. Mat seniau jiems žadėti didesni atlyginimai taip ir liko pažadais.

Visi šalies aukščiausi politikai ir valdžios atstovai tikina, kad kultūra – žmonijos pagrindas, tačiau pažadas pakelti jiems algas kas kartą vis kaip žvirblis nuskrenda. „Atėjo laikas, kai žodžiai nebegali skirtis nuo darbų“, – teigia kultūros darbuotojai, kurių dauguma vis dar gauna minimalų atlyginimą.

Dar šių metų sausį vieningai susibūrę Lietuvos kultūros atstovai parengė 15 žingsnių programą algų didinimo link. Kova dėl motyvacijos dirbti ir geresnio gyvenimo prasidėjo susitikimais su valdžios atstovais, politikais, svarstymais posėdžiuose.

Likus 75 dienoms iki metų pabaigos, LR Vyriausybė turi parengti kitų metų biudžeto planą. Todėl trečiadienį 15 žingsnių programoje dėtas paskutinysis žingsnis – kultūrinio gyvenimo puoselėtojai susirinko Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje mitingui ir valdžios atstovams įteikė rezoliuciją reikalaudami imtis ryžtingų veiksmų ir patvirtinti konkrečią kultūros darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programą.

Tarp visų Lietuvos kultūros atstovų sukiojosi ir 11 mūsų kraštiečių – bibliotekininkų, muziejaus, teatro, Rusnės etnokultūros centro darbuotojų. Rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė mitinge dalyvavo ne tik kaip savo krašto atstovė, bet ir kaip asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ kanclerė.mitingas2

Beje, mūsiškiai į Vilnių vyko išnaudodami savo atostogas ir už kelionę susimokėjo patys.

Pasakodami įspūdžius šilutiškiai džiaugėsi, kad Vilniuje teisėsauga kultūros darbuotojus priėmė kaip taikius žmones, nes saugoti miesto tvarką buvo atsiųsti tik du policijos pareigūnai. Mūsiškiai aikštėje surengė ir teatrinį pasirodymą – ant kojūkų ten vaikštinėjo Šilutės kamerinio dramos teatro aktorė, įkūnijanti simbolinę kultūros saulę supančiotais spinduliais.

Prie oresnių atlyginimų reikalavusių kultūrininkų tądien prisijungė ir kultūros ministras Šarūnas Birutis. Jis apgailestavo, kad kultūros sektorius, skirstant lėšas ir didinant atlyginimus, liko paraštėje. Palaikydamas mitinguotojus ministras teigė, kad kultūra – tai tas pamatas, ant kurio laikosi visa šalis, o kultūros darbuotojai yra atsakingi už kultūros sklaidą ir prieinamumą bendruomenėse, todėl jų algos privalo kilti.

Iki spalio 7-osios Lietuvos kultūros darbuotojai lauks atsakymo, ar jų šauksmas dėl geresnio gyvenimo pasiekė valdžios atstovų ausis.