Kumščiu trankęs ir peiliu prieš moterį mojavęs vyras 8 mėnesius praleis nelaisvėje

Domestic-violence-014Šiemet kovo 25 dienos vakarą vyras A.B. dviejų mažamečių dukrų akivaizdoje sumušė sugyventinę A.D.

Pora kartu gyveno daugiau nei 10 metų. Tądien jie visą dieną vartojo įvairius svaigiuosius gėrimus: sidrą, degtinę… Tikriausiai alkoholis ir pastūmėjo šeimyninio konflikto link.

Kaip pasakoja moteris, ji su sugyventiniu gulėjo lovoje ir žiūrėjo televizorių. A.B. be jokios priežasties sudavė jai į skruostą, keliu spyrė į pilvą ir pradėjo smaugti. Kai mušama moteris pradėjo šauktis pagalbos, muštynes mačiusios dukros išsigando ir nubėgo kvieti pagalbos pas kaimyną A.N.

Mažametės kaimynui pasakė, kad namuose tėvas muša mamą. Prie durų pagalbos prašančioms dviem mergaitėm vyras neliko abejingas. Jis nuėjo pasižiūrėti, kas vyksta A.D. namuose: A.B. ramiai gulėjo lovoje, o šalia gulinti A.D. verkė.

Netrukus atvažiavo sesučių iškviesta greitoji medicinos pagalba ir policija.

Vaikų lūpomis kalba tiesa

Mergaitės teisme papasakojo, kad bijo tėvo, kai jis yra išgėręs. O tėvai alkoholį vartoja kasdien, ir jos dažnai mato, kaip tėvas muša mamą.

Paklaustos apie tą vakarą, mažametės papasakojo, kad tėvai pinigų alkoholiui turėjo, nes neseniai buvo pardavę karvę. Tėvų barnio priežastis – sidras, nes mama pasiliko kartu gertą sidrą rytui, o atėjęs tėtis jį išgėrė. A.D. dėl išgerto sidro supyko ant sugyventinio ir trenkė jam per petį. Toks moters poelgis sukėlė vyro įniršį – jis nuėjo į virtuvę pasiimti peilio, kurį užsikišo už kelnių diržo, ir pagrasino, kad ją papjaus.

Išsitraukęs peilį pasidėjo ant stalo, bet viską stebėjusi mergaitė nuo stalo vikriai pagriebė pavojingą ginklą ir padavė jį seseriai, kad ši jį paslėptų. Tada tėvas trenkė mamai kumščiu į veidą, po to spyrė keliu į pilvą, paskui sugriebęs rankomis už kaklo smaugė. Išsigandusios mergaitės mamos telefonu iškvietė policiją.

Norėdamos padėti kumščiu talžomai mamai, mergaitės ieškoti pagalbos išbėgo pas kaimynus.

Kai atvyko policija, tėvas apsimetė, kad nieko mamai nedarė. Tačiau ant A.D. veido ir kūno matėsi kraujosrūvos bei sumušimai. Moteriai nustatytas vidutinis, o vyrui – sunkus girtumo laipsnis.

Už sugyventinės sumušimą vaikų akivaizdoje A.B. teismas laisvę atėmė 8 mėnesiams.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.