Kūno signalai, į kuriuos būtina reaguoti

hairDažnai sakoma, kad liga užklumpa netikėtai, trenkia tarsi perkūnas iš dangaus. Tai – netiesa. Kūnas, tas „išmanusis“ gamtos kūrinys, pradeda siųsti signalus vos tik sutrikus kuriai nors sistemai. Tad nenumokite ranka net į menkiausius negalavimus.

Baltos liežuvio apnašos

Jei apnašos kaupiasi liežuvio viduryje, galima įtarti pradinę gastrito stadiją, apnašos galiniame liežuvio trečdalyje mėgina įspėti apie inkstų arba žarnyno veiklos sutrikimą. Pabalę liežuvio kraštai signalizuoja, kad pažeisti kvėpavimo takai. O jeigu apnašomis pasidengęs visas liežuvis, derėtų įsitikinti, ar nepuola stomatitas.

Patarimas: jeigu dar neišsiugdėte įpročio kasdien valyti liežuvį (galima dantų šepetėliu arba specialiu liežuvio valikliu), būtinai tai padarykite ir, jeigu apnašos per savaitę ar dvi nedingsta, pasitikrinkite sveikatą.

Įtrūkę lūpų kampučiai

Dažniausiai lūpų kampučiai įtrūksta, parausta, peršti, kai organizmui trūksta A ir B grupės vitaminų, geležies. Kartais jie skilinėja ir dėl dantų ėduonies ar dantų akmenų, kai kurių vaistų, narkotinių medžiagų.

Patarimas: visų pirma pasistenkite valgyti daugiau A ir B grupės vitaminų turinčių produktų: morkų, moliūgų, špinatų, duonos su grūdais, kiaušinių, žuvies arba pavartokite vitaminų preparatų. Jei per dvi savaites teigiamo poveikio nepastebėsite, registruokitės pas šeimos gydytoją. Jums bus paimtas mėginys, leidžiantis įsitikinti, ar į organizmą nėra patekę streptokokų, stafilokokų, taip pat paskirtas biocheminis kraujo tyrimas. Odontolgo konsultacija taip pat nepakenktų.

Smulkūs spuogeliai

Atkreipkite dėmesį, kur jų iškyla. Spuogeliai ant smakro dažniausiai rodo virškinamojo trakto arba endokrininės sistemos veiklos sutrikimą (pavyzdžiui, padidėjusį vyriškųjų hormonų kiekį moters organizme). Pūlingi spuogeliai ant kaktos gali būti sudirginto žarnyno ar kepenų, o ant nosies – sutrikusios širdies veiklos ženklas.

Jeigu bėrimas atsiranda prieš menstruacijas, nerimauti nereikia, tai normali organizmo reakcija.

Patarimas: kartais pakanka pakeisti mitybą, atsisakyti riebių, saldžių, pernelyg aštrių patiekalų, ir oda netrukus susitvarko. Jeigu ne, pravartu apsilankyti pas gydytoją.

Trapūs nagai

Minkšti, besisluoksniuojantys, greitai lūžinėjantys nagai dažniausiai rodo vitaminų A,B,C, D ir E, taip pat kalcio, geležies trūkumą organizme.

Padėti gali subalansuota mityba, nes dažna priežastis būna virškinimo sistemos sutrikimai.

Silpni plaukai

Kad po žiemos plaukai susilpnėja, pradeda slinkti, baimintis nereikia – juk nešiojome kepures, plaukai patyrė temperatūrų kaitą, galbūt trūko vitaminų. Vertėtų sunerimti, jeigu net ir gerai prižiūrimi neatsigauna, nesustiprėja ir gausiai slenka. Tai gali būti autoimuninės ligos simptomas. Šią ligą dažniausiai sukelia stiprus stresas, infekcijos, sutrikusi vidaus organų veikla. Taigi be gydytojo pagalbos ir išsamių tyrimų neišsiversite.