Kuo skiriasi pigiausios ir geriausios žieminės padangos?

 

1Kad ir kokios būtų prekės – jų kainos skiriasi ne šiaip sau. Kaina dažnai atspindi produkto kokybę – kuo prekė brangesnė, tuo gamintojas į jos gamybą investavo daugiau laiko, pastangų, pinigų, buvo naudojamos aukštos technologijos ir atlikti įvairūs bandymai kokybei užtikrinti.

Ta pati situacija pritaikoma ir bandant išsiaiškinti, kuo skiriasi pigiausios ir geriausios žieminės padangos. Šiandien pakalbėsime būtent apie tai bei padėsime įvertinti padangų kokybę plika akimi.

Kas būdinga kokybiškoms žieminėms padangoms?

Savaime suprantama, kad geriausios žieminės padangos užtikrins saugesnes keliones. Tačiau pirkdami dvigubai brangesnes padangas ne tik norėtųsi, bet ir turėtumėte žinoti, už ką mokate papildomai.

  • Ilgaamžiškumas – brangios padangos dažniausiai būna ilgaamžės. Su pigiomis, ne populiaraus gamintojo, padangomis automobilį eksploatuosite 3-4 sezonus, o su brangesnėmis – net 4-6.
  • Valdymas – jeigu pavairuotumėte automobilį su pigiomis ir, po to, su brangiomis padangomis, tikrai pastebėtumėte, jog automobilį žymiai lengviau valdyti su pastarosiomis padangomis.
  • Triukšmas – tokie gamintojai kaip „Goodyear“, „Michelin“ padangas gamina atsižvelgdami ir į mažiausias smulkmenas – tarp jų ir keliamas triukšmas. Kokybiškos padangos bus pagamintos suderinant ir puikų valdymą ir komfortą ir mažiausią įmanomą triukšmą.

Pirkdami kokybiškas padangas mokate ne vien tik už vardą – kaip jau minėjome, daug patirties turintys, visame pasaulyje pripažinti padangų gamintojai puikiai išmano kokybę ir tikrai žino, kaip ją įgyvendinti.

Kokybiškų padangų požymiai

Padangų kokybę įvertinti nėra labai sudėtinga. Pradėkite nuo vizualios apžiūros – padangų guma turi būti minkšta, nes kietas protektorius neužtikrins gero sukibimo su sniegu, ypač, ledu.

Na, o pati lengviausia įvertinimo dalis yra perskaityti informaciją, kurią privalo suteikti pats gamintojas. Visos naujos padangos turi būti įvertinamos atliekant tam tikrus bandymus. O jų rezultatus rasite ant padangos krašto:

  • TREADWEAR – ši informacija parodo, kaip greitai dėvisi padanga. Kuo šalia šio užrašo didesnis skaičius, tuo padanga lėčiau dėvisi, t.y. yra ilgaamžiška.
  • TEMPERATURE – tai parodo padangos atsparumą aukštai temperatūrai. Ji vertinama nuo A iki C (pastarasis yra prasčiausias įvertinimas). Prastos kokybės padanga gali būti nepakankamai atspari aukštai temperatūrai ir lengviau deformuotis.
  • TRACTION – šis indikatorius parodo sukibimo su šlapia kelio danga lygį. Žymima nuo AA iki C.

Taigi, padangų kokybė yra labai svarbi, o ją įvertinti nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti. Siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėse Senukai.lt ir savo akimis pamatyti, kokios yra geriausios žieminės padangos šiandien.