Kur dingo Šilutės ligoninės vaikų ligų skyrius?

9-reasons-why-sleep-training-your-baby-didnt-work-1280x960Šilutės ligoninėje nebeliko Vaikų ligų skyriaus? – tokį nerimą sukėlusį klausimą uždavė mūsų skaitytojos, auginančios mažamečius vaikus.

Kad iki šiol buvusiame infekcinių ligų pastate daug metų veikęs Vaikų ligų skyrius turėjo būti iškeltas dėl prasidėjusios koronaviruso pandemijos, jau rašėme. Tačiau jaunos mamos tikino girdėjusios, jog vaikai čia nebebus gydomi ne tik epidemijai nuslūgus, bet ir iš viso Šilutės ligoninėje tokio skyriaus nebeliks.

Šilutiškės nerimauja, kad susirgus mažyliams bus sunku pasiekti uostamiesčio gydymo įstaigas.

 

Karantino metu sumažėjo sergančiųjų

Vaikų ligų skyriaus vedėja Vaidilutė Intienė savo kolektyvą ir ligoniukus linksmai pavadino „našlaičiais“, kurių gyvenimas pasunkėjo epidemijos metu. Šio skyriaus pacientai nebegalėjo likti pastate, kuris buvo numatytas COVID – 19 ligoniams gydyti. Būtent šiame pastate Šilutėje bus gydomi užsikrėtusieji naująja infekcija, jeigu nutiktų taip, kad jie nebetilps didžiosiose Klaipėdos ligoninėse. Ir taip nusprendė ne Šilutės ligoninės, o Sveikatos apsaugos ministerijos vadovai.apsinuodijimai vaiku_vaidilute_intiene

Kurį laiką mažieji Šilutės ligoniukai ir medikai glaudėsi buvusio Traumų skyriaus patalpose, tačiau, pasak V. Intienės, jos yra visai nepritaikytos vaikų gydymui. Todėl teko sustabdyti stacionarines paslaugas ir buvo galima teikti tik būtinąją pagalbą.

Tačiau tiesa ir tai, kad įvedus karantiną labai sumažėjo ir sergančių vaikų, nes šie nebeturėjo kontaktų su kitais sergančiaisiais. „Tad mums ir užteko tų galimybių, kurias turėjome šiame skyriuje“, – sakė V. Intienė.

Sugrįš ir skyrius gyvuos

Pastaruoju metu šis skyrius perkeltas į Ankstyvosios raidos sutrikimų reabilitacijos tarnybą. Ir čia vietos pakako, kol dėl to paties karantino nebuvo teikiamos reabilitacijos paslaugos. Tačiau laisvinant jo apribojimus, patalpų sergantiems vaikams šiame skyriuje ima trūkti. Šiuo metu stacionarinio gydymo paslauga yra nutraukta, teikiama tik ambulatorinė stebėjimo paslauga, kasdien stebima po kelis vaikus. Tam patalpų kol kas užtenka.

Bet, pasak V. Intienės, švelnėjant karantino sąlygoms pastebima, kad gausėja ir sergančių vaikų. Todėl gydytoja neatmeta galimybės, kad jeigu reikės teikti daugiau stacionarinių paslaugų, teks prašyti skirti ir daugiau patalpų.

Medikai pastebi, kad didelė dalis sergančių vaikų tėvų nenori važiuoti į Klaipėdos ligonines. Jie motyvuoja tuo, kad ten didesnė grėsmė užsikrėsti COVID-19 virusu, ir didesnėmis kelionės išlaidomis bei laiko stoka. Mieliau jie sutinka po kelis kartus vežioti savo mažylius į Šilutę patikrinimui. Per maždaug pusantro mėnesio karantino į uostamiesčio ligonines buvo išvežti gydyti tik 2 vaikai iš Šilutės. Žinoma, galėjo būti ir tokių, kuriuos patys tėvai vežė tiesiogiai, bet apie tai medikai neturi informacijos.

Vaikų skyriaus personalas labai laukia kada galės grįžti į savo senąsias patalpas, V. Intienės žodžiais tariant, „į savo kasdienybę“. „Žinome, kad sugrįšime ir mūsų skyrius toliau gyvuos“, – sako gydytoja.

Netikra naujiena

sSileikis Viktoras_gydytojas„Fake news“ – tokiais populiariais žodeliais, reiškiančiais netikrą naujieną, žinią apie Vaikų ligų skyriaus panaikinimą pavadino Šilutės ligoninės vadovas Viktoras Šileikis.

Vyr. gydytojas patvirtino, kad iškelti mažuosius ligoniukus iš buvusio Vaikų ligų skyriaus patalpų nebuvo jo „išmislas“ – taip nuspręsta vykdant Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimą. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad Šilutės ligoninė yra pasirinkta rezervine ligonine apsikrėtusiųjų COVID-19 gydymui, jei situacija taptų itin sudėtinga.

„Pediatrai budi, visas reikalingas paslaugas suteikia. Visas personalas išlaikytas, ir tik laukiame, kada baigsis karantinas. Tuomet Vaikų ligų skyrius įprastai dirbs toliau“, – patikino V. Šileikis.