Kurortais norėję tapti Kintai, Mosėdis ir Kretingalė suprato, kad ne jiems mėlynas dangus

RusneVakarų Lietuvos savivaldybės mušasi į krūtinę, kad kiekvienoje jų galima rasti lopinėlį, vertą kurortinės teritorijos statuso. Kad išsiaiškintų, kuriai savivaldybei realiausia tokį gauti, užsakyta ir speciali studija „Vakarų krantas“. Tik jos išvados toli gražu ne tokios, kokių tikėjosi užsakovai. Pasirodo, visoms kurortinės teritorijos statuso siekiančioms savivaldybėms reikia gerokai pasitempti.

Savivaldybės turi kuo pasigirti

Kurortinės teritorijos statusu susigundžiusios savivaldybės sudarė patraukliausių savo vietų sąrašą. Skuodo savivaldybės priešakyje  – unikalų Akmenų muziejų turintis Mosėdis. Klaipėdos rajonas svarsto, kad verčiausios kurortinės vietovės statuso – Kretingalės seniūnija ir Priekulė.Į kurortinės teritorijos statusą nusitaikiusios savivaldybės sudarė įspūdingiausių  savo vietovių sąrašą. 

Klaipėda gyvenvietes palei jūrą – Smiltynę, Melnragę ir Girulius – tai pat norėtų pavadinti kurortinėmis vietovėmis. Pamariškiai rodo į Kintų  ir Rusnės salos pusę. Šilutės miestas taip pat nesikrato kurortinės teritorijos vardo.    

Turint tokį statusą būtų galima lengviau pritraukti ir turistus, ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas.

Daugiau skaitykite ČIA.