Kuršių mariose gelbėtojų prireikė net trims laivams

kateris rusneNet trijų laivų ekipažams, sekmadienį plaukiojusiems Kuršių mariose, prireikė pagalbos.

Sekmadienio rytą pakrančių apsaugos pasieniečiai greitaeigiu kateriu „Boomeranger“ išskubėjo į pagalbą neblaiviems rusniškiams, kurių kateris ėmė skęsti Kuršių mariose, netoli Nidos. O vidudienį teko gelbėti net 10 žmonių kompaniją, kurios laivas „Henreta“ sugedo ir net ėmė degti. Gelbėjimo operacijos metu seklumoje įstrigo ir pati „Henreta“, ir ją buksyravęs „Šlakis“.

Skęstančiame kateryje – du neblaivūs rusniškiai

Ankstų sekmadienio rytą Valstybės sienos apsaugos tarnybos Neringos užkardos pasieniečiai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose, prie Nidos, apie 2 km nuo kranto, pagalbos prašo skęstančiame kateryje buvę du asmenys.

Į įvykio vietą greitaeigiu kateriu iškart išplaukęs Pakrančių apsaugos rinktinės ekipažas rado katerį, kurio dugnas buvo pramuštas, nes laivas užplaukė ant seklumos.

Skendusį katerį su dviem jame buvusiais vyrais į įvykio vietą atvykęs ekipažas partempė į Nidos uostą.

Nesėkmingai pasiplaukioti bandžiusiems 31-erių ir 33-ejų metų Rusnės gyventojams medikų pagalbos neprireikė, tačiau juos gelbėję pareigūnai pastebėjo, kad nuo jų sklido alkoholio kvapas, be to, pramogautojai iš uosto bandė pasišalinti.

VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad kateris nėra registruotas. Už padarytus pažeidimus rusniškius pasieniečiai perdavė policijos pareigūnams.

Apie neregistruotą katerį, prišvartuotą Nidos uoste, informuota Saugios laivybos administracija.

Seklumoje įstrigo du laivai

Sekmadienį vidurdienį mariose pramogavę poilsiautojai pastebėjo, kad iš laivo, stovinčio ties Atmatos žiotimis rūksta dūmai.
Į įvykio vietą atplaukę VSAT pareigūnai pamatė, kad sugedusį laivą „Henreta“ jau gelbsti kitas laivas – „Šlakis“. Jis 5 m ilgio „Henretą“ buksyravo link Uostadvario. Šiame laive buvo 7 suaugusieji ir 3 vaikai.

Tačiau ties Atmatos žiotimis, apie 1 km nuo kranto, abu laivai užplaukė ant seklumos ir nebegalėjo išplaukti.

Prie jų priartėti negalėjo ir VSAT laivas, nes buvo per seklu. Vėliau gelbėtojai su gumine valtimi „Orion“ priplaukė prie įstrigusių laivų ir norėjo vaikus bei suaugusius žmones perkelti į krantą, tačiau jie pagalbos atsisakė.

Į pagalbą pakviestas trečias laivas – „Klevas“. Jis „Henretą“ partempė į Mingės kaimą. Laive „Šlakis“ liko du suaugę žmonės, juos atvyko paimti tas pats „Klevas“ ir taip pat partempė į Mingės kaimą.