Kuršių mariose į ledinį vandenį įsmuko trys žvejai

zvejai ant ledoTrys poledinės žūklės mėgėjai sekmadienį pajuto Kuršių marių vandenų stingdantį šaltumą. Laimei, gelbėtojų tarnybų pagalbos jiems neprireikė – vyrus išgelbėjo šalia buvę žvejai.

Bendrasis pagalbos centras sekmadienį gavo du pranešimus apie Kuršių mariose skęstančius žvejus. Pirmasis pranešimas gautas 7 val. ryte – skambinusieji sakė, kad žvejodamas ant ledo į vandenį įlūžo žmogus.

Į nelaimės vietą išvyko gelbėtojų komanda. Tačiau netrukus ši komanda buvo atšaukta – pranešta, kad nukentėjusįjį iš ledo properšos sėkmingai ištraukė šalia jo buvę kiti žvejai.

Praėjus 40 minučių po pirmojo pranešimo, gautas ir antrasis – šį kartą, kad į Kuršių marių ledą įlūžo du žvejai.

Analogiškai kaip pirmoje situacijoje, gelbėtojų pagalbos neprireikė – netrukus žmonės pranešė, kad skęstančiuosius ir vėl gelbėjo netoliese buvę žvejai.

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) įspėja gyventojus, kad ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, reikia nepulti į paniką, veikti apgalvotai, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir tiksliai pranešti apie įvykį, įvykio vietą (bent apytikslę vietą ar orientyrą, kurį matote).

Gavęs pranešimą apie įvykį, JGKC organizuoja paieškos ir gelbėjimo operaciją, koordinuoja operaciją vykdančių pajėgų veiksmus, jiems vadovauja, taip pat koordinuoja būtinosios medicinos pagalbos suteikimą nukentėjusiems išgelbėtiems asmenims, jų nugabenimą į saugią vietą.