Kuršių mariose riaumoja ledo bagių varikliai

SG107304Ledo bagiai karaliauja Kuršių mariose. Kas jie tokie?

„Monstrai ant oro pagalvių“, „gremėzdai su dinozauro batais“, „kalvaratai ant pusantro metro pūslių“, „neskęstantys marių milžinai“, „ pripučiami žvejų lokomotyvai“, „gyva Šumacherio legenda“…

Tokių ir panašių apibūdinimų apie pamario krašto auksarankių sumeistruotas vieninteles patikimas ir palyginti greitas ledo mašinas yra girdėjęs ne vienas žmogus.

Pasinaudoti jomis kaip transporto priemone maždaug pusantro metro dydžio ratais, pagamintais iš traktorių kamerų, apipintų transporterio juostos atraižomis ir suveržtų 12 mm dydžio varžtais, gabenančia į žuvingas Kuršių marių vietas žvejus, yra tekę taip pat ne vienam.

Per nedidelę ledų sangrūdą ar atsivėrusį ledo plyšį „šumacheriu“ galima lengvai peršokti ir įveikti pavojingą situaciją. Vakar ir šiandien šie ledo gigantai taip pat riedėjo per marias su prikabintomis rogėmis, o jose su savo priemonių paketais dėžėse keliavo poledinės žūklės mėgėjai.

Sulaukė tikrintojų

Dauguma – ešerių gaudytojų, bet netrūko ir stintautojų. Niekas nenusivylė, nors meškeriotojų tikrintojų Kuršių mariose ir Nemuno žemupy buvo daug. Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos dvylika pareigūnų ir du neetatiniai inspektoriai, pasidaliję į tris grupes, šeštadienį iš viso patikrino aštuoniolikoje vandens telkinių meškeriojusius žmones.

Pasak inspekcijos viršininko Stasio Sudeikio, buvo patikrinta dešinioji Kuršių marių dalis nuo Kintų iki Rusijos Kaliningrado sienos , taip pat Nemuno žemupys su visais intakais. „Daugiausia žvejų radome Minijoje – 153, žymiai mažiau Tenenyje – tik 36, o Kuršių mariose žvejojo 90,“- žurnalistei pasakojo S.Sudeikis.

0016-4674184 EghaWW„Iš 339 patikrintų žvejų mėgėjų būtinus smaigus, priemonę, padedančią išsiropšti iš eketės įlūžus, turėjo 275 pramogautojai. Leidimus ir meškeriotojų korteles turėjo 273 žmonės, žvejo mėgėjo bilieto neturėjo 13 žmonių“,- tokią statistiką po reido pateikė S.Sudeikis.

Pasak jo, ATPK pažeidimo protokolai buvo surašyti tik dviems asmenims , jiems už mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimus grės baudos nuo 25 iki 200 litų.

Pramogavo ne tik žvejai, bet ir vėjaračiai

Šilutės aplinkosaugininkų reido metu, pasak S.Sudeikio, teko išklausyti ir nepatenkintųjų bambėjimo, „bet tai įprasta mūsų darbe, niekas nedžiūgauja, gavęs perspėjimą ar priekaištą, kad gamtoje elgiasi nederamai“, – sakė S.Sudeikis.

Deramai besielgiančių vis tiek buvo žymiai daugiau.Šiandien Kuršių mariose ne tik poledinės žūklės mėgėjai pramogavo.

Vėjaračiai taip pat švilpė snieginų marių paviršiumi, virpindami spalvotas bures. Ledas tvirtas, be properšų, laisvė manevrui ir polėkiui – garantuota.

Gaiviu laisvės nuo potvynio vargų gūsiu vakar ir šiandien padvelkė ir Rusnės kelyje. Užlietoje atkarpoje vanduo nuslūgo iki 25 centimetrų, tad rytoj, ko gero, jau bus galima važiuoti automobiliams be perkėlos paslaugų.

Trijų savaičių trukmės niūrūs eilių paradai čia gal jau užsibaigs ir leis atsikvėpti bent iki pavasario.