Kuršių mariose sulaikyti du brakonieriai

0001-i2y81719446Pagėgių rinktinės operatyvininkas su Šilutės aplinkosaugininkais sulaikė du Kuršių mariose brakonieriavusius vyrus. Jų laimikis – 20 karšių.

Turėdami informacijos pirmadienį vakare VSAT Pagėgių rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus pasienietis kartu su Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnais Klaipėdos rajone, Drevernos uoste, laukė iš Kuršių marių grįžtančio katerio.

Apie 20 val. kateris „Amur“ su pakabinamu varikliu įplaukė į Drevernos uostą. Pagėgių rinktinės operatyvininkas kartu gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnais sulaikė du kateryje buvusius vyrus, 35-erių ir 36-erių Drevernos gyventojus.

Paaiškėjo, kad jie mariose žvejojo neleistinu būdu draudžiamais įrankiais. Kateryje pareigūnai aptiko tris tinklus, kurių bendras ilgis yra 68 metrai, ir 20 karšių. Ant katerio su pakabinamu varikliu nebuvo jokių privalomų plaukiojimo priemonės registracijos numerių bei reikiamų lipdukų. Kateris paimtas ekspertizei atlikti.

Dėl Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimo, padaryto panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu, Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai dreverniškiams pradėjo administracinės bylos teiseną. Jiems gresia baudos nuo keturių šimtų iki tūkstančio litų su draudžiamų įrankių ir priemonių konfiskavimu.

0002-i4erfo19447