Kuršių mariose – žvejybinių tinklų eilės

lasisossKaip paaiškėjo per Aplinkos apsaugos agentūros praėjusią savaitę surengtą akcijos ,,Lašiša-2013“ reidą Kuršių mariose, toli gražu ne visi laikosi draudimo žvejoti statomaisiais tinklais rytinėje marių pakrantėje, t. y. 2 kilometrų zonoje nuo kranto tarp Klaipėdos ir Skirvytės.

Aplinkosaugininkai šioje draudžiamoje zonoje ties Šturmų gyvenviete aptiko dvi pastatytų verslinių žvejybinių tinklų eiles. Jos driekėsi netoli viena nuo kitos. Abiejose iš viso buvo apie 580 metrų tinklų. Nors ir pastatytos draudžiamoje vietoje, abi eilės buvo pažymėtos vėliavėlėmis. Nustatyto pavyzdžio plombų pareigūnai rado tik vienoje eilėje – ir ne jos gale, o viduryje.

Buvo matyti, kad vienos eilės tinklai netikrinti jau ilgą laiką, užnešti žolėmis. Juose buvo tik kelios sugedusios žuvys – plekšnė, karšis ir karosas. Kitos eilės tinkluose aptikta gerokai daugiau žuvų. Dalis jų, nors ir sužalotos, buvo dar gyvos, kitos – senokai pašvinkusios. Iš viso šios eilės tinkluose aplinkosaugininkai aptiko 5 šlakius, ešerį, 3 žiobrius, starkį, salatį, 2 menkes, aštriašnipį eršketą, 2 karšius, taip pat krago jauniklį. Šiuo metu Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai aiškinasi, kas pastatė tinklus. Pažeidėjai turės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 15 tūkst. litų.

Dar vieną šiurkštų pažeidimą draudžiamoje zonoje aplinkosaugininkai nustatė ties Svencelės gyvenviete. Jie čia taip pat aptiko vėliavėlėmis paženklintų 235 metrų ilgio verslinių žvejybinių tinklų, paženklintų plombomis, eilę.

Reido metu buvo sulaikyti ir du žvejai mėgėjai, kurių laimikis daugiau nei tris kartus viršijo leistiną 7 kg svorį. Vienas pažeidėjas buvo sugavęs daugiau kaip 33 kg, kitas – daugiau kaip 25 kg ešerių. Jiems gresia administracinės baudos iki 200 litų. Taip pat pažeidėjai turės atlyginti gamtai padarytą daugiau nei 1400 litų žalą.