Kuršių marių ledu 5 vyrai nuklydo į Rusijos teritoriją

Žmonės eina Kuršių marių ledu. / Vytauto Jusio asociatyvi nuotr.Šeštadienį pakrančių apsaugos pasieniečiai sulaikė penkis mažeikiškius, Kuršių mariose pažeidusius Lietuvos ir Rusijos valstybės sieną, praneša VSAT.
Kontroliuodami marias techninėmis priemonėmis Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pareigūnai perdavė gretimos Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiams, kad pastebėjo objektus, judančius Kuršių marių ledu. VSAT pareigūnai užfiksavo, kad šie pažeidėjai ledu kirto sieną į Rusijos teritoriją.
Į šią vietą nedelsiant nuvykusi VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės laivo ant oro pagalvės „Christina“ įgula sulaikė penkis atgal į Lietuvą grįžusius valstybės sienos pažeidėjus. Du iš jų važiavo sniego motociklu, o trys sėdėjo prie jo prikabintose rogėse.
Pasieniečiai nustatė, kad pažeidėjai yra Mažeikių gyventojai, o jų amžius – nuo 40-ies iki 43-ejų.
Sulaikytuosius VSAT pareigūnai pristatė į Neringos užkardą. Vyrai pasieniečiams aiškino, kad tvyrant tirštam rūkui jie pasiklydo ir netyčia pateko į kaimyninės šalies teritoriją.
Už neteisėtą valstybės sienos perėjimą dėl neatsargumo mažeikiškiams pasieniečiai skyrė administracines baudas po 125 Lt.
Po apklausos pažeidėjai paleisti. Sniego motociklas su rogėmis jiems grąžinti.