„Kuršių marių“ paukščių ralyje užfiksuotos 109 paukščių rūšys

pauksciu ralis nugaletojaiPraėjusio penktadienio vakarą daugiau nei šimtas Paukščių stebėtojų ralio „Kuršių marios – 2015“ dalyvių – profesionalių ornitologų ir paukščių stebėtojų mėgėjų – susirinko Kintuose.

Jau šešioliktąjį kartą vykstančiose kasmetinėse paukščių stebėtojų varžybose dalyvavo ne tik lietuvių, bet ir latvių, estų, suomių komandos bei mišrios lietuvių ir užsienio stebėtojų komandos.

Varžybų nugalėtojomis pripažintos dvi komandos: lietuvių „Birding Lithuania“ ir suomių „Hamuset“. Kiekviena iš jų pamaryje ir pajūryje užfiksavo po 109 paukščių rūšis.

Užsiregistravus komandoms, LOD direktorius Liutauras Raudonikis pasveikino visus susirinkusius, aptarė renginio programą.

Šeštadienis – varžybų diena. Dar neišaušus 7 valandai ryto, visi savais, iš anksto suplanuotais maršrutais išskubėjo registruoti paukščių.

Daugiausia komandų nuo pat ryto rinkosi Ventės rage. Visą dieną trukusių varžybų metu daugelis dalyvių aplankė ne tik Nemuno deltą bei rytinę Kuršių marių pakrantę, bet ir Klaipėdos pajūrį bei uosto akvatoriją, Palangos tiltą bei kitas vietas.

Paukščių buvo ieškoma gyvenvietėse, miškuose, parkuose, pievose, karjeruose, tvenkiniuose.

Ralio dalyviai, kaip ir pernai, 19 val. finišavo Kintuose. Pateikę savo stebėtų paukščių rūšių sąrašus ir trumpai atsipūtę, visi nekantriai laukė varžybų rezultatų apibendrinimo: kam kaip sekėsi, kokias rūšis matė tam tikra komanda, kiek viso jų pavyko užregistruoti.

Prieš rezultatų paskelbimą surengtas totalizatorius. Kiekvienas ralio dalyvis galėjo spėti, kiek šių metų varžybų metu bus užfiksuota skirtingų paukščių rūšių.

Po diskusijų dėl atskirų paukščių rūšių stebėjimų, paaiškėjo nugalėtojai. Šį kartą geriausiai sekėsi lietuvių „Birding Lithuania“ ir svečių suomių „Hamuset“ komandoms. Jos užregistravo net 109 paukščių rūšis.

Lietuvių komandą „Birding Lithuania“ sudarė Armandas Naudžius, Marius Karlonas, Irmina Vaičiūnaitė ir Ventės rago ornitologinėje stotyje dirbantis Vytautas Eigirdas.

Antrąją vietą užėmė taip pat dvi komandos: svečių komanda iš Latvijos „Latvijasputni.lv“ ir estų – „Estbirding“. Jos stebėjo 104 paukščių rūšis.

Trečiosios vietos laimėtojai – net trys komandos! Tai lietuviai („Sweco“), suomiai („PYY“) ir latviai („Saldus&co“). Kiekviena iš šių komandų užregistravo 99 sparnuočių rūšis.

Iš viso šiose varžybose stebėtos net 143 paukščių rūšys. Totalizatoriaus metu šį skaičių atspėjo Augustas Šimkus, Inga Ringailaitė ir Bob Dennison. Jie buvo apdovanoti specialiais LOD sekretoriato įsteigtais prizais.

Įdomesni stebėjimai: rudagurklis kalviukas (Anthus cervinus) – 26-asis stebėjimas Lietuvoje, uolinis kalviukas (Anthus petrosus), miškinis kalviukas (Anthus trivialis), paprastoji raudonuodegė (Phoenicurus phoenicurus), pilkoji devynbalsė (Sylvia curruca).

Paukščių stebėtojų ralio varžybų „Kuršių marios – 2015“ organizatoriai – LOD sekretoriatas – dėkoja šio renginio rėmėjams: UAB „Castrade“, T.Ivanausko Zoologijos muziejui, Ventės rago ornitologinei stočiai. Jų parama buvo labai svarbi ne tik renginio organizatoriams, bet ir jų dalyviams. Tikimės jų paramos ir ateityje!