Kuršių marių paveldo edukacijos Žuvienės virimo čempionate Rusnėje

Paviljone dirbo profesionalių edukatorių komanda iš Kintų.

Kuršmarių vėtrungės, kurėnai, venteriai ir dar kitokiais pavadinimais vadintos Kuršmarių medinės valtys, žvejybos tradicijos, žvejų kaimų gyvenimo būdas su pasakojimais, vėjų pavadinimais, kulinariniu paveldu – tai unikalus Kuršių marių paveldas, kuris nesutinkamas niekur kitur – tik Pamaryje.

Kuršmarių vėtrungė – neatsiejama didžiausio Kuršių marių medinio laivo Kurėno puošmena, dažnai dar gražiai „karūna“ vadinama. Bet unikaliausias vardas, kuris dar ir pamario krašto lietuvininkų tarmę primena – Vėliukas.

Šilutės rajono savivaldybės administracija įgyvendindama tarptautinės partnerystės projektą „Bendras Kuršių marių paveldas: nuo nepaprasto iki pažįstamo“, pagal 2014 – 2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą, subūrė komandą ir organizavo edukacinių programų paviljoną „Kuršių marių paveldas. Vėtrungės – Vėliukai“ Žuvienės virimo čempionato renginyje Rusnėje.

Edukatoriai sulaukė virš 300 lankytojų, kurie norėjo pasigaminti ir nusispalvinti sau suvenyrus.

Keturių profesionalių edukatorių komanda iš Kintų ir Vydūno kultūros centro įkūrė paviljone erdvę, kurioje buvo kviečiama nusispalvinti vėtrungės – magnetuko suvenyrą, sužinoti apie Kuršių marių žvejų ženklus, vėtrungių drožinių simboliką, spalvinius derinius, paragauti kulinarinio paveldo „pucelių“ ir „kafijos“. Lankytojai galėjo ne tik sužaisti žaidimą „Pagauk marių žuvelę“, bet ir ją, kaip suvenyrą, nusispalvinti, pamatyti kaip atrodo senasis žvejų tinklas venteris, nuo kurio kilo medinio laivo pavadinimas. Paviljonas sulaukė virš 300 dalyvių ir lankytojų, kurių kiekvienas išsinešė ne tik nusispalvintą suvenyrą, lankstinuką, žinias apie Kuršių marių paveldą, ženklus ir simbolius, bet ir puikią nuotaiką.

Edukacija yra projekto „Bendras Kuršių marių paveldas: nuo nepaprasto iki pažįstamo“ (Nr. LT-RU-1-038) veiklos dalis, kurio tikslas – sukurti naujus vandens ir sausumos maršrutus, jungiančius Lietuvą ir Rusiją bei pritraukti žmones, besidominčius edukaciniu – kultūriniu turizmu ir taip prisidėti prie bendro poveikio turizmui pasienio regione, lankytinoms vietoms suteikiant daugiau patrauklumo, atskleidžiant kiek iš tiesų šiuose mažuose miesteliuose vyksta įdomių dalykų.

Projektą finansuoja 2014 – 2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa, projekto biudžetas: 591,911.50 Eur.

Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Šilutės rajono savivaldybės administracija ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.