Kursko ir Zaporižios atominėms elektrinėms iškilo grėsmė – Putinas leido sukelti dvigubą katastrofą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šiomis dienomis davė nurodymą atnaujinti pasirengimą technogeninei katastrofai Kursko atominėje elektrinėje, rusai ketina įgyvendinti nusikalstamą planą rugpjūčio pabaigoje-rugsėjo pradžioje.

pixabay.com nuotr.

Tai pranešė „Telegram“ kanalas „General SVR“, kuriuo remiasi UNIAN.

Pasak „General SVR“, beveik „kartu su technogenine katastrofa Kursko jėgainėje panaši akcija rengiama ir Zaporižios atominėje elektrinėje“. „Rusijos vadovybė paskelbs dvigubą katastrofą „teroristine ataka“ prieš branduolinius objektus ir dėl to apkaltins Ukrainą“, – pažymi kanalas.

Anot jo, Rusijos lyderis yra pasirengęs išprovokuoti didžiulių Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir kitų šalių teritorijų radiacinę taršą, milžiniškas civilių aukas, kad jo šalis išeitų iš strateginės aklavietės, kurioje atsidūrė per plataus masto karą prieš Ukrainos valstybę.

Publikacijoje pažymima, kad diktatorius reikalauja „efektyvaus“ ir greito problemos sprendimo, nes neturi laiko „laukti stebuklo iš Rusijos kariuomenės“ – „jis sunkiai serga ir neturi jokių galimybių pasveikti“. Pasak žiniasklaidos, Rusijos vadovas mano, kad problemą padėtų išspręsti „dar didesnės krizės sukėlimas“.

Stasys Gimbutis (ELTA)