Kurti „žvejybos rojų“ sumąstė pretenduoti ir Šilutė

Sun-FishingĮ Aplinkos ministerijos kvietimą bendradarbiauti įgyvendinant projektą „Žvejybos rojus“ atsiliepė daugiau kaip trečdalis (dvidešimt viena) Lietuvos savivaldybių.

Savo pasiūlymus pateikė Kauno m., Alytaus miesto ir rajono, Anykščių, Rokiškio, Trakų, Ignalinos, Utenos, Molėtų, Lazdijų, Zarasų, Raseinių, Tauragės, Klaipėdos, Šilutės, Plungės, Jonavos, Kupiškio ir Kelmės rajonų, Elektrėnų ir Visagino savivaldybės.

„Kai Lietuvoje nutarėme įkurti išskirtinę, žvejybai patrauklią zoną, vadinamąjį „žvejybos rojų“, gal kai kam ir pasirodė, kad tai tik tolimos ateities vizija. Tačiau žodžiai jau tampa darbais. Mūsų iniciatyvai pritarė daugelis savivaldybių. Telieka išrinkti geriausią iš jų pasiūlytų projektų. Tad visai ne už kalnų laikas, kai mūsų žvejai nebesiverš žvejoti į svečias šalis. Manau, kad ir Europos žvejai pradės plūsti nebe į Norvegiją, o pas mus“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Regione, kuris bus pasirinktas projektui įgyvendinti, numatoma gausiai įveisti žuvų, sukurti su žvejyba susijusių paslaugų infrastruktūrą, gerinti turizmo rinkodarą. Aplinkos ministro sudarytos darbo grupės laukia nelengva užduotis išrinkti geriausią iš savivaldybių pateiktų projektų, nes visi parengti labai kvalifikuotai. Jie skiriasi pagal telkinių skaičių, dydį, paslaugų apimtis ir kt.

Pavyzdžiui, trys savivaldybės – Kauno miesto ir rajono bei Kaišiadorių rajono – ir Kauno marių regioninis parkas siūlo projektą įgyvendinti Kauno mariose. Druskininkiečiai, atsižvelgę į tai, kad kiti Lietuvos regionai turi pranašumų vandens telkinių dydžiu ir gausa, pasiūlymų nepateikė, tačiau mano, kad Druskininkams – tarptautiniam kurortui, teikiančiam labai kokybiškas turizmo ir rekreacijos paslaugas ir siekiančiam plėtoti laisvalaikio bei pramogų pasiūlą, būtų labai naudinga kuo daugiau žuvų įveisti aplinkiniuose ežeruose.

Ateinantį trečiadienį, rugsėjo 18 d., darbo grupė nustatys projektų atrankos kriterijus ir išrinks būsimos „žvejybos rojaus“ zonos pavadinimą.

Geriausias projektas bus išrinktas iki lapkričio 5 dienos.