Kūrybiniais talentais apdovanota mokytoja juos dalija šilutiškiams

kasetienes koncertas liuda„Liuda yra ne tik Dievo apdovanota talentinga ir kūrybinga pedagogė, bet ji pati yra Dievo dovana Šilutei“, – taip visų gerbėjų jausmus apibendrino buvusi Šilutės meno mokyklos direktorė Rūta Gatelienė, kai publika griaudėjo ovacijomis po Liudmilos Kašėtienės kūrybinės veiklos 20-mečio koncerto.

Tokios pat ovacijos liejosi po kiekvieno kūrinio, kai sustodavo fortepiono klavišais virtuoziškai bėgioję jaunųjų pianistų pirštai, kai koncerto vedėjas vardijo Liudos mokinių gausybę tarptautinių konkursų apdovanojimų ir pasirodymų pasaulinio lygio renginiuose.

Išskirtine dovana šilutiškiams ir iš kitų miestų atvykusiems žiūrovams tapusį koncertą publika vadino stebuklu ir vėliau aptarinėjo ne vieną dieną.

Ambicinga šiaulietė prieš 20 metų nutarė atvykti į Šilutę ir čia išskleidė savo pedagoginį, kūrybinį talentus: L.Kašėtienė per du profesinės veiklos dešimtmečius išugdė daugiau kaip 40 įvairių regioninių, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatų, kasetiens koncertas mokiniaidiplomantų. Jos mokiniai grojo garsiausiose pasaulio scenose, prestižiniuose koncertuose.

Pasak Marijaus Budraičio, vedusio L.Kašėtienės surengtą koncertą, talentingas mokytojas yra deimantų ieškotojas ir šlifuotojas. Neabejotinas pedagoginis talentas yra įžvelgti mažame vaike būsimą muzikos žvaigždę, dirbti, šlifuoti jį iki tikro brilianto. Todėl ne šiaip sau mokytis pas L.Kašėtienę važinėja net mokinė iš Anykščių.

L.Kašėtienės veikla mūsų rajone įvertinta „Lietuvininkų vilties“ premija, 2007 m. ji tapo respublikinės akcijos „Daugiau saulės, daugiau šviesos“ nominacijos „Šviesiausia metų mokytoja“ laimėtoja, yra pelniusi M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondų „Pagalba Lietuvos vaikams“ premiją ir daugybę kitų reikšmingų apdovanojimų.

Mokytojos koncerte fortepionu grojo ir visas būrys jos išugdytų tarptautinių konkursų laureatų, ir pirmuosius pasirodymus parengę mažyliai, ir pati mokytoja Liuda su geriausia bičiule ir kūrybine partnere Žydre Adomaitiene.

Kaip sakė L.Kašėtienę sveikinusi viešnia iš Mažeikių, Liudą galima apibūdinti keliomis „M“ raidėmis: ji yra ne tik pripažinta Mokytoja, sukūrusi savitą Muzikos Mokyklą, ji – ir žavi Moteris, ir puiki Mama, išauginusi sūnų ir dvi dukteris.

Būtent dukra Skaistė – taip pat talentinga pianistė, šiuo metu besimokanti Vilniaus M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje, pradėjo koncertą įspūdingu kūriniu, o sūnus Lukas, su bičiuliais sostinėje subūręs klarnetininkų kvartetą, taip pat papuošė mamos kūrybinį koncertą.

L.Kašėtienę sveikino ir savo dainas jai skyrė keletas vokalinių ansamblių, kuriems ji padėjo ir padeda žengti kūrybos keliu: Rusnės moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“, Šilutės moterų vokalinis ansamblis „Vaivora“, Vydūno gimnazijos vaikinų vokalinis ansamblis.

Dalindamiesi nuostabaus koncerto įspūdžiais rajono vadovai Vytautas Laurinaitis ir Sigitas Šeputis dėkojo L.Kašėtienei, kad ji save atiduoda būtent Šilutei. Savo ruožtu mokytoja ir visas Šilutės meno mokyklos kolektyvas dėkingas rajono Savivaldybei, nes šiam koncertui ji nupirko naują fortepijoną, kuris atiteks Meno mokyklai.

Ilgiausa eilė dėkingų tėvų, mokinių, bičiulių, žiūrovų sustojo sveikinti mokytoją, džiaugdamiesi, kad Dievas ją apdovanojo kūrybiniais talentais ir galimybe visą gyvenimą eiti kartu su muzika.

Daugiau nuotrauklų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!