Kvalifikacija pagal merą: nepaklusnus reiškia nekvalifikuotas

ROZA SIKSNIENEŠilutės muziejaus direktorei Rozai Šikšnienei antradienį įteiktas savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio raštas, informuojantis, kad neva atsiradus svarbioms aplinkybėms, susijusioms su jos kvalifikacija, direktorė rugsėjo 19 dieną bus atleista iš darbo.

Nei iš šio, nei iš to kvalifikacijos stoka apkaltinta R.Šikšnienė ironizavo: „Tikra kiaulystė, kad 20 metų dirbau be kvalifikacijos, ir niekas to nepastebėjo“.

Net ir šiemet, kai buvo tvirtinama metinė jos, kaip muziejaus vadovės, veiklos ataskaita, jokių priekaištų jai neturėjo nei savivaldybės politikai, nei pats meras.

Meras įžeidinėja

20 metų savivaldybės įstaigai – Šilutės muziejui be priekaištų vadovavusi R.Šikšnienė mero raginimų pasitraukti iš tarnybos šiemet yra gavusi jau keliskart. Tikriausiai artėjant direktorės pensiniam amžiui savivaldybės vadovas planavo, kam ši vietelė derėtų.

R.Šikšnienė „Šilutės naujienoms“ teigė, kad ketino dirbti iki rugsėjo, paskui imti priklausančias atostogas ir po jų išeiti į pensiją. Apie tai ji merui ne kartą sakiusi.

„Per vasarą norėjau baigti pradėtus darbus ir atsisveikinti su darboviete. Juk meras negali tiesmukiškai pažeisti žmogaus teisės į darbą. Juolab kad teisiniu požiūriu amžius nėra joks argumentas atleisti žmogų iš darbo“, – sakė ji.

R.Šikšnienė neslepia, kad apmaudu, jog jos atsikratyti meras nori kuo labiau įžeisdamas ir sumenkindamas: „… būsite atleista iš darbo <…> atsiradus svarbioms aplinkybėms, susijusioms su jūsų kvalifikacija“.

Norintis muštis suras ir lazdąMero-rastas-Rozai-1 mini

Šio straipsnio rengimo dieną meras V.Laurinaitis telefonu neatsiliepė. Tačiau viešoje erdvėje jau buvo publikuoti mero teiginiai, kad jo netenkina muziejaus veikla: esą R.Šikšnienė kalta, kad senojo muziejaus patalpos, kurias planuota perduoti miesto bendruomenėms, iki šiol neatlaisvintos, be to, per visą Lietuvą nuskambėjo ir kultūros žmones šokiravo Macikų H.Zudermano ekspozicijos uždarymo istorija.

Savivaldybės valdžia nusprendė panaikinti Šilutės muziejaus filialą – Macikuose esančiame pasaulinio garso rašytojo H.Zudermano tėvų name įkurtą rašytojo memorialinę ekspoziciją. Tokiems veiksmams muziejaus direktorė nepritarė, viešai pareiškė savo poziciją. Tai labai nepatiko valdžiai.

Tik iš R.Šikšnienės savivaldybės Tarybos politikai sužinojo, kad posėdyje pabalsavę už Savivaldybės administracijos parengtus Šilutės muziejaus veiklos nuostatus, tuo pačiu panaikino H.Zudermano ekspoziciją.
Ne vienas politikas pasipiktino, nes komitetų posėdžiuose niekas nė neužsiminė apie ekspozicijos uždarymą, o klausimą dėl Šilutės muziejaus veiklos nuostatų pristatė kaip procedūrinį veiksmą.

Įžvelgę apgaulę opozicijos politikai dabar parengė sprendimo projektą, kuriame siūlo atitaisyti klaidą ir išsaugoti H.Zudermano memorialinę ekspoziciją Macikuose.

Būtent tokio valdžios ir opozicijos politikų ginčo kontekste R.Šikšnienei ir buvo įteiktas įspėjimas apie būsimą atleidimą iš pareigų rugsėjo 19 dieną dėl kompetencijos stokos. Tiesa, raštu meras nesuformulavo jokių kvalifikacijos trūkumus įrodančių argumentų.

Dar daugiau: apkaltinęs ilgametę muziejaus vadovę ir istorijos specialistę menka kvalifikacija, meras tame pačiame rašte jai pasiūlė 6 mėnesių atlyginimo dydžio išeitinę kompensaciją.

Skubūs atleidimai – ne naujiena

R.Šikšnienė – ne pirmoji šiemet gujama iš darbo Šilutės savivaldybės įstaigų vadovė. Tokio pat likimo sulaukė Šilutės PSPC vadovas Liutauras Indriuška, kuris išdrįso teisiniais argumentais priešintis, kad įstaiga nebūtų prijungta prie Šilutės ligoninės.

Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorė Žibutė Daukontienė irgi buvo išlydėta į pensiją su 6 mėnesių atlyginimo kompensacija, nes galimai jos vietos prireikė mero partietei Laimai Navickienei.