Kvapai, kurie įaudrins net šalčiausią širdį

kvapaiOrams vėstant, imame dairytis alternatyvių šilumos šaltinių. Planuojame žiemos atostogas šiltuose kraštuose, traukiame vilnonius mamų megztinius ar renkamės sotesnes vakarienes, o gal nuo šalčio gelbstimės mylimojo ar mylimosios glėbyje?

„Romantiškai atmosferai sukurti galime naudoti natūralius aromatus -afrodiziakus, ir rudenine depresija skųstis tikrai nebeteks“, – intrigavo apie įaudrinančius kvapus iš gamtos pasakojanti „The Body Shop“ grožio konsultantė Giedrė Eidukaitė.

Nuo senų laikų žinota, jog kvapai gali sužadinti potraukį kitam asmeniui, sukelti susijaudinimą ir taip sustiprinti romantiškus jausmus. O šiuolaikinis mokslas tai įrodo: mūsų uoslė tiesiogiai susieta su ta smegenų dalimi, kuri yra atsakinga už emocijas bei atmintį. Įsimintinas kvapas pasimiršta retai, tad nekeista, jei iš žiemos miego staiga pažadins romantiški jausmai nepažįstamajam vien dėl to, jog nuo jo dvelkiantis aromatas priminė vaikystėje mamos keptą obuolių pyragą su cinamonu ar kitus malonius dalykus iš praeities.

Beje, apie cinamoną…

Tradicinėje Rytų medicinoje cinamonas naudojamas emocinio bei fizinio šaltumo gydymui ir laikomas vienu stipriausių afrodiziakų. Kvepalų gamyboje cinamonas naudojamas dėl šilto ir gilaus aromato. Saldus ir pikantiškas cinamono kvapas suteikia patrauklumo ir paslapties bei pasižymi antiseptinėmis savybėmis.

Meilės žaidimų metu žmogaus kūne kyla kraujospūdis, pagerėja kraujo cirkuliacija. Panašią reakciją sukelia ir čili pipirai – jie taip pat yra natūralus afrodiziakas iš gamtos. Čili pipirų sudėtyje esantis kapsaicinas sukelia kraujotakos pokyčius, didina tonusą ir padeda išsiskirti laimės hormonui endorfinui bei tuo pačiu sužadina geidulį. Parfumerijoje naudojamas aštrus eterinis pipirų aliejus suteikia aromatui išskirtinį, intriguojantį charakterį, o sykiu ir įaudrina kraują bei mintis.

Pasaulyje stipriausiu, labiausiai gundančiu afrodiziaku laikomas muskusas. Žinovai tvirtina, jog šis aromatas artimas vyriškojo lytinio hormono testosterono kvapui. „Beje, nors muskusas – vienas geidžiamiausių parfumerijos ingredientų, vartotojams patinka ir sintetinis jo pakaitalas. Pavyzdžiui, „The Body Shop“ sukurtas aromatas su sintetiniu muskusu pagal pardavimus lenkia net populiarųjį „Chanel No.5“, – pasakojo G.Eidukaitė. – Ir jokių moralinių ar fizinių traumų elniams, iš kurių liaukų išgaunamas natūralus muskusas!“

Jums patinka egzotiška virtuvė? Pavyzdžiui, ajurvedinėje medicinoje kokosas naudojamas kaip vienas iš būdų stimuliuoti spermos gamybą. Tai natūralus produktas, galintis sukelti susijaudinimą, o šio vaisiaus aromatas, kuriam sunkiai atsispiria vyrai, žadina seksualinį apetitą.

Kvapiosios kanangos (Ylang Ylang) didina potenciją ir harmonizuoja moterų imuninę sistemą. Kvapiųjų kanangų eterinis aliejus aktyviai veikia pojūčius, siųsdamas signalus smegenims padidinti lytinių hormonų gamybą ir tokiu būdu skatindamas susijaudinimą. Taip pat kvapiosios kanangos pasižymi šildančiu poveikiu, sužadina jausmingumą ir pasitikėjimą savimi.

Tradicinėje kinų medicinoje santalo eterinis aliejus naudojamas stiprinti vyriškąją jang energiją. Santalo aromatas itin stipriai veikia ne tik vyrišką potenciją, bet ir abiejų lyčių seksualinius pojūčius.

Jau XVIII amžiuje gydytojai savo vyriškosios lyties pacientams skirdavo vanilės aromato eterinius aliejus – potencijai stiprinti. Vanilės kvapas vyrų yra itin mėgstamas. Sakoma, jog šis saldus aromatas sukelia jiems euforijos pojūtį, sužadina romantiškus jausmus. Taip pat sukelia asociacijas su namais bei šiluma.

Kas galėjo pagalvoti, jog tarp afrodiziakų – ir apelsinai! Daugelio mokslinių tyrimų duomenimis, citrusinių vaisių kvapas kelia susijaudinimą beveik 20 procentų vyrų. Gaivus apelsinų kvapas gerina nuotaiką, atpalaiduoja ir stiprina moterišką žavesį bei patrauklumą.

Ar žinojote, kad…

…žmogaus uoslės pojūtis yra tūkstantį kartų stipresnis už skonio, o moterų uoslė gerokai aštresnė nei vyrų, todėl tikėtina, kad moteriškos lyties atstoves kvapais sugundyti lengviau.