Kviečia 8-asis Žuvienės virimo čempionatas

ZuvieneŠilutės mažųjų laivų uoste rugsėjo 3 dieną 12 val. šurmuliuos jau VIII Žuvienės virimo čempionatas, kuriame kviečiami dalyvauti geriausi iš visos Lietuvos žuvienės virimo meistrai ir jų komandos. Pamario krašto žuvienės virimo Mekoje dėl pagrindinio Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio įsteigto prizo – Čempiono žiedo – prie žuvienės katilo susikaus geriausi meistrai ne tik iš Lietuvos, bet ir viso margo svieto.

Čempionato globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojasKęstas Komskis.

Šis renginys –tikras žuvienės festivalis po atviru dangumi su savomis taisyklėmis ir nenusakoma pakylėta dvasia. Veiksmas vyksta tiek katilų alėjoje, tiek scenoje.

Katilų alėjoje skambanti samčių muzika ir verdamos žuvienės kvapai padės atitrūkti nuo prasidėjusios rudens melancholijos. Išlydint vasarą mes visi nusipelnėme geros, gardžios žuvienės lėkštės. Ką ten lėkštės!
Mažiausiai 3-5 lėkščių, kol akys norės, o skrandis priimti galės.

Tradiciškai planuojame sulaukti apie pusšimtį komandų: tiek senbuvių, tiek naujokų. Jei niekada nebuvote čempionate, tai ištaisykite šią klaidą šiais metais.

Šventėje nebus didžkukulių, vėdarų, šaltibarščių ir kito tautinio kulinarinio paveldo, tačiau bus milžiniški kiekiai žuvienės, planuojame iki 3000 litrų. Ir ne bet kokios žuvienės, o geriausios iš geriausių, todėl prieš čempionatą dvi dienas pasninkaukite, nieko nevalgykite, tausokite savo skrandį ir gomurį žuvienei degustuoti.

Renginys, kaip ir pati žuvienė, nemokamas! Ši tradicija nekeičiama.

Jeigu sugalvojote dalyvauti ne kaip žiūrovai, registruokitės ir patirkite patys su įkvėpimu verdamos žuvienės malonumą.

Dėl nformacijos prašytume skambinti Žuvienės virimo čempionato vyriausiajam šefui Marijui Budraičiui, mob. 8 686 90368.

Iki susitikimo Šilutės uoste, Žuvienės virimo čempionatas laukia jūsų!

Žuvienės virimo čempionato Šilutėje taisyklės

1. Žuvienės virimo čempionato dalyviai registruojasi:

1.1. Šilutės rajono komandos – iki rugsėjo 1 d.;

1.2. iš kitur atvykstančios komandos – iki rugsėjo 2 d. 15 val.;

1.3. užpildytą anketą siųskite el. paštu jurgita.skobiene@silute.lt

2. Katilo komandą sudaro nuo 5 iki 15 žmonių, neribojant jų amžiaus.

3. Čempionato dalyviai – užsiregistravusios komandos rugsėjo 3 dieną atvyksta į Šilutės uostą (adresas Uosto g. 9) ir įsikuria jiems nurodytoje vietoje nuo 7.00 iki 11.00 valandos.

4. Komandų pristatymas ir Žuvienės virimo čempionato atidarymas – 12.00 val.

5. Kiekviena komanda turi turėti virėją – šefą, kuris 11.15 val. dalyvauja virėjų instruktaže – sueigoje. Virėjas – šefas gali būti ir komandos vadovas.

6. Komanda be pavadinimo, šmaikštaus prisistatymo ar atributikos
– šaukštų, tas pats, kas valas be kabliuko ar žuvis be galvos.

7. Komanda turi turėti savo puodą, nemažesnį nei 40 litrų talpos(kuo didesnis, tuo daugiau publikos simpatijų teks jūsų komandai) ir stovą jam, savo žuvį, prieskonius ir kitus, tik jums vieniems žinomus priedus. Nepamirškite žuvienės recepto, kad per klaidą neišvirtumėte rūgštynių, burokėlių ar kopūstų sriubos. Norime pastebėti, kad renginio vieta – plytelėmis grįstas uostas, įkasti ar įsmeigti stovą puodui nebus galimybės.

8. Ugniakuro įrengimu, vandeniu ir malkomis bei vienkartiniais indais pasirūpins organizatoriai.

9. Žuvienė bus pradėta virti vienu metu, po komandų pristatymo. Pristatymo metu virėjai – šefai gaus specialią aprangą. Virimo laikas
– iki 2 valandų.

10. 2/3 Jūsų išvirtos žuvienės turės būti išdalinta žiūrovams, užsukusiems į svečius (vienkartiniais indais pasirūpins organizatoriai),o
1–3 litrai katiliukuose ar puodeliuose keliaus vertinimo komisijai degustuoti.

11. Žuvienę vertins Pamario krašto žuvienės samčio „riteriai“, tarp jų ir praėjusių metų čempionas, iškovojęs geriausio žuvienės virimo meistro pirmąjį žiedą. Vertintojų sąrašas bus paskelbtas tik Žuvienės virimo čempionato dieną.

12. Čempioną bei prizininkus turėtume sužinoti apie 16 val.

13. Į visus Jūsų klausimus atsakys Žuvienės virimo čempionato vyr. šefas, renginio sumanytojas Marijus Budraitis, mob. 8 686 90368.

SKATINIMAS IR APDOVANOJIMAI

14. Čempionate bus dvi vertinamosios grupės – Žuvienė ir Žuvies sriuba:
 
14.1. žuvienės kategorijoje bus trys prizinės vietos. Pirmosios vietos laimėtojui įteiksime specialų Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio prizą.

14.2. žuvienės sriubos kategorijos nugalėtojui – Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus dovana.

15. Vienintelis, autentiškas Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio čempiono žiedas papuoš absoliučiai geriausio žuvienės virimo meistro ranką.

16. Prizų ir dovanų bus aibė (tegul tai lieka malonia paslaptimi).

17. Bus apdovanojama daugiausiai žuvienės ar žuvies sriubos išvirusi komanda (mato vienetas – litrai).