Kviečia bėgimas, kokio Lietuvoje tikrai dar nebuvo „LAUKINIS TRAIL“: Ventės ragas – Svencelė

laukinis begimas mariosLiepos 31-ą dieną Pamario krašte, prie Kuršių marių, vyks pirmas trail bėgimas iš Ventės rago į Svencelę.

Bėgikų laukia net trys ypač gražios ir įdomios trasos prie Kuršių marių, kuriose bus įspūdingos Pamario krašto panoramos, siauri bei vingiuoti takeliai šalia pelkių ir per jas, labai skirtinga kelio danga ir begalinės erdvės.

Organizatoriai žada, kad tai bus, ko gero, lygiausias trail bėgimas Lietuvoje, bet tikrai ne lengviausias.

Bėgimo būstinė – Svencelė

Kad kuo daugiau žmonių galėtų išbandyti trail bėgimą, parengtos bus  8 km, 16 km ir 28 km trasos. Jos eis per pačias gražiausias vietoves nuo Ventės rago iki Svencelės ir labiausiai laukinius bei pamirštus gamtos užkampius. Tai bus linijinis bėgimas, kuomet startas ir finišas būna skirtingose vietose.

Varžybų centras ir finišas bus Svencelėje buriavimo ir kaitavimo stovykloje „Surfhouse Summer Camp“. Iš varžybų centro Svencelėje dalyviai autobusu bus vežami į startų vietas.

 Pamario krašto gamta – unikali: pievos, miškai, pelkės, upeliai, kanalai, pakrantės atrodo kitaip nei didžiojoje Lietuvos dalyje. O ką jau kalbėti apie didingą Neringos kopų vaizdą, matomą nuo Kuršių marių kranto…

Aplink – nuostabūs vaizdai

 Ilgiausios (28 km) trasos startas bus Ventės rage įsikūrusioje ornitologijos stotyje, nuo molo. Trasa ves palei paukščių gaudykles, labai skirtingais Kuršių marių krantais – bus smėlio, akmenų ir netgi kriauklės čežės po bėgikų kojomis.

Vaizdai nuo Kuršių marių krantų tikrai didingi – daug atviros erdvės ir toli matomos panoramos. Bus laukinės bekraštės pievos, marių pakrantės, kur nendrės aukštesnės už žmogų ir paukščių giesmės niekad netyla. Bus parkų pažintiniai takai, kur bus galima pasigrožėti gražia gamta ir pailsėti nuo „minkšto“ ir nelengvo bėgimo per Pamario pievas.

16 km trasos startas bus prie Kintų pažintinio tako, o 8 km trasos – prie naftos platformos netoli Svencelės.

28 ir 16 km trasose bus upeliai ir kanalai, kuriuos reikės kirsti. Žinoma, bus ir miškų, paprastų, įprastų miško kelių ir visai neįprastų kelių, nutiestų tiesiai per pelkę. O kaip gi be šiek tiek bekelės ir trupinėlio pelkės?

Finišas – Svencelės buriavimo ir kaitavimo bazėje, ant Kuršių marių kranto. Čia bėgikų lauks smėlėta marių pakrantė, tvenkinys, baseinas, dušas ir poilsis.

Trasos – įvairios ir įdomios

Organizatoriai žada, kad tai bus labai lygus, bet tikrai ne pats lengviausias trail bėgimas. Bėgimo metu reiks prisitaikyti prie skirtingos dangos ir koreguoti bėgimo greitį, žingsnio ilgį, techniką ir pan. Bėgimo dalyviams reiks būti atidiems ir stebėti trasos dangą, kuri bus skirtinga ir keisis. Bus techniškai sudėtingesnių ruožų – siauri takeliai, akmenys, smėlis ar kriauklės, pelkėta vieta, bet bus ir lygių, plačių pažintinių takų, kuriais bėgant bus galima pailsėti.

Trasa bus vingiuota, su daug posūkių. Visas kelias bus žymėtas rodyklėmis bei „stop“ juostos žymomis ant medžių, bet tai yra trail varžybos, kurių metu keliai ir šalutiniai takeliai nebūna užtveriami, taigi dalyviams tikrai svarbu stebėti trasos žymėjimą, nenuklysti nuo kelio bei laikytis pėstiesiems skirtų kelių eimo taisyklių.

Šis renginys skirtas visiems, besidomintiems šiuo metu ypač populiarėjančiu trail bėgimu bei norintiems išbandyti įvairesnes trasas nei tos, kurias galima pervažiuoti automobiliu.

Tam, kad įveiktumėte šias trasas, tikrai nereikia specialaus pasiruošimo, todėl kviečiami visi.

8 km trasoje maitinimo punktų nebus. 18 km trasoje bus 1 maitinimo punktas. 28 km trasoje bus 2 maitinimo punktai.

Kiekvienos trasos trys greičiausi vyrai ir moterys bus apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais.

Varžybų organizatorė:
Varžybų idėjos autorė ir viena iš organizatorių ultratrail bėgikė Viktorija Tomaševičienė dalinasi savo mintimis apie šį bėgimą:

„Laukinis trail“ bėgimai tai yra trail bėgimų turas po gražiausias Lietuvos vietas. Tai jau ketvirtas „Laukinis trail“ bėgimas. Pirmi du bėgimai vyko šalia Vilniaus, trečias – prie Kauno marių.

Šį kartą norėjau bėgimą surengti Vakarų Lietuvoje. Beieškodama naujų trasų nuvykau pabėgioti į Pamario kraštą, prie Kuršių marių. Apie tą Lietuvos dalį buvau girdėjusi, kad ten būna potvyniai ir kad ten buriuotojų, vėjo mėgėjų rojus.

Tai, kad kraštas nėra turistinis – man jau patiko, tai, kad nėra orientacininkų žemėlapių, jau sukėlė intrigą, o kai ten praleidau tris dienas, supratau, kad mane žavi ne tik kalnai. Ten taip lygu, kaip dar nemačiau, bet taip didinga, kaip Lietuvoje irgi dar nemačiau. Yra tokių laukinių ir atvirų vietų, kur pasijauti toks mažas ir taip „savo vietoje“, kaip tikrai sveika kartais pasijusti. Nors ten lygu, bet bėgti nėra lengva, nes danga labai skirtinga. Kilimo nėra, bet yra kuo kilimo sunkumą kompensuoti.

Bėgimas gamtoje šiuo metu labai populiarėja, ir džiaugiuosi, kad į bėgimus „Laukinis trail“ susirenka daug skirtingą bėgimo patirtį turinčių žmonių – nuo stipriausių Lietuvos trail bėgikų iki žmonių, kurie pasiryžta pirmą kartą išbandyti trail bėgimą“.

Registracija į „Laukinį trail“ – internetu iki liepos 27 d. 24 val. Bus galimybė registruotis ir varžybų dieną.

Starto mokesčiai:

užsiregistravusiems iki liepos 27 d. – 10 Eur;
užsiregistravusiems starto vietoje – 14 Eur.
Renginio tinklapis: http://laukinistrail.weebly.com/
Renginio FB puslapis – „Laukinis trail“.