Kviečia dalyvauti konkurse apie eismo saugumą

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) organizuoja saugaus eismo konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse 2022–2023 m.“ ir kviečia kaimų ir miestelių bendruomenes registruotis ir dalyvauti įgyvendinant saugaus eismo projektus.

Unrecognizable business person with tablet computer on his electric scooter commuting vehicle.

Konkurso tikslas – šviesti bendruomenių narius saugaus eismo klausimais, siekiant mažinti keliuose nukentėjusių žmonių skaičių. Bendruomenės kviečiamos organizuoti įvairias veiklas, kurių metu jų nariai būtų skatinami saugiai ir atsakingai elgtis kelyje, priminti Kelių eismo taisykles ir jų laikytis.

Konkursas organizuojamas jau dvyliktą kartą, jo metu vykdomi renginiai ir akcijos saugaus eismo tema. Konkursas ugdo ne tik saugaus elgesio kelyje įgūdžius, bet ir suburia bendruomenių narius bendrai veiklai, skatina tarpusavyje bendradarbiauti.

Konkurse dalyvauti kviečiamos bendruomenės ar jų susivienijimai, vienijantys ne mažiau kaip 4 bendruomenes.

Bendruomenės nuo gegužės iki birželio 30 d. turėtų pateikti paraišką, kiekviena bendruomenė turės įgyvendinti ne mažiau kaip tris saugaus eismo renginius iki 2023 m. rugsėjo 30 d.
Ekspertų grupė vertins renginius pagal tam tikrus kriterijus, daugiausia balų surinkusioms bendruomenėms bus skiriamos premijos. Rezultatai bus paskelbti ir prizininkai bus apdovanoti iki 2023 m. lapkričio 30 d.

2021 m. šiame projekte dalyvavo 126 Lietuvos bendruomenės, kurios vienija daugiau kaip 18 000 žmonių, suorganizuota 370 renginių.