Kviečia dalyvauti programoje „Neįtikėtini metai“

Higienos institutas įgyvendina 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo projektą „Programos „Neįtikėtini metai“ pritaikymas ir įgyvendinimas Lietuvoje“ Nr. LT03-2-SAM-TF-001.

„Neįtikėtini metai“ (angl. The Incredible Years®) – tai prof. dr. Carolyn Webster-Stratton Jungtinėse Amerikos Valstijose sukurta serija viena su kita susietų, įrodymais pagrįstų programų, skirtų tėvams, vaikams ir mokytojams, palaikoma daugiau nei 30 metų tyrimų. Šios programos tikslas – užkirsti kelią mažų vaikų elgesio problemoms ir jas koreguoti bei skatinti jų socialinę, emocinę ir akademinę kompetenciją.

Lietuvoje įgyvendinama The Incredible Years „Bazinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvams“ – programa, skirta tėvams, auginantiems 3–6 m. amžiaus vaikus.

Programos metu tėvai mokysis sustiprinti pozityvios tėvystės įgūdžius, puoselėti savo ir vaikų bendravimą ir prieraišumą, formuoti gebėjimą skatinti vaikų emocijų reguliaciją, socialinius įgūdžius ir kalbos vystymąsi, mažinti itin griežtą, grubų drausminimą ir koreguoti vaikų elgesio problemas. Tėvai taip pat mokomi ugdyti vaikų pasirengimo mokyklai įgūdžius, skatinami bendradarbiauti su vaikų pedagogais.

Programa trunka 18 savaičių (4,5 mėn.), kartą per savaitę renkamasi į 2 val. bendrą grupės susitikimą. Susitikimų pertraukų metu dalyviams bus siūloma arbata, kava ir užkandžiai.

Tėvai, norėdami dalyvauti programoje, registruojasi interneto svetainėje https://neitiketini-metai.lt/registracija-i-programa-ikimokyklinio-amziaus-3-6-m-vaiku-tevams/dalia-jukniene-ir-kristina-monkiene/ arba nuskenavę QR kodą nurodydami savo vardą, pavardę, deklaruotą gyvenamąją vietą ir kontaktinę informaciją, kuri reikalinga grupių vadovams, kad jie galėtų susisiekti su tėvais. Registruotis gali tik nurodytose savivaldybėse deklaravę gyvenamąją vietą tėvai.

Grupės susitikimai vyks kontaktiniu būdu, K. Kalinausko g. 10, Šilutė, 4 aukštas, 33 kabinetas (salė). Pirmasis susitikimas 2022 m. spalio 19 d., 17.30 val. Grupės vadovės Kristina Monkienė ir Dalia Juknienė.

Iškilus klausimams dėl programos ar registracijos, prašome kreiptis el. paštu dalia.jukniene@silutessveikata.lt.