Kviečia dovanoti dviračius Ukrainai

Susisiekimo ministerija inicijuoja gerumo akciją #DviratisUkrainai. Nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams taip pat reikalingi dviračių aksesuarai bei kitos jų dalys – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės.

Šios gerumo akcijos metu dviračiai bus renkami ir kaupiami visoje Lietuvoje, o pavasarį iškeliaus į Ukrainą. Iniciatyvai su Susisiekimo ministerija vienijasi didžiausios Lietuvos susisiekimo sektoriaus įmonės bei socialiniai partneriai. Dviračių priėmimas vyks 25 taškuose visoje šalyje.

Šilutėje – Pramonės g. 4, tel. 8 372 02293.

Dėl Rusijos karo Ukrainoje reikšminga susisiekimo infrastruktūros dalis šioje šalyje yra sunaikinta. Automobiliams, viešojo transporto priemonėms daugelyje vietų nėra tinkamos infrastruktūros, dalis viešojo transporto yra perduota kitiems Ukrainos regionams, organizuojantiems žmonių evakuaciją.

Sugriautuose miestuose ir kaimuose ukrainiečiams dviračiai tampa išsigelbėjimu: jiems nereikia ypatingos infrastruktūros, degalų, dviračiais naudotis galima ištisus metus. Dviračiai padeda ukrainiečiams tapti mobilesniais, jie būtini judėjimui į aplinkines gyvenvietes maisto ar vandens, medicininės pagalbos.

Akcijos metu surinktos priemonės pavasarį pasieks įvairių Ukrainos apylinkių gyventojus.

Tokios akcijos jau vyko Danijoje, Nyderlanduose.

Bendradarbiaudama su Ukrainos nevyriausybinėmis organizacijomis, Susisiekimo ministerija sukūrė logistikos maršrutą iš Lietuvos į Ukrainą, koordinuoja pagalbos priemonių Ukrainai iš Lietuvos logistiką. Šiuo metu ten daugiausia keliauja elektros generatoriai, maistas, vaistai.

Jei turite klausimų, kviečiame susisiekti el. paštu dviratisukrainai@sumin.lt. Įsitraukti į akciją #DviratisUkrainai kviečiami ir verslo atstovai.

Pagal Susisiekimo ministerijos inf.