Kviečia į poezijos terapiją

Paskaita POEZIJOS TERAPIJAKovo 30 dieną (trečiadienį) Šilutės bibliotekoje įvyks paskaita – susitikimas su gydytoja psichoterapeute, rašytoja, Klaipėdos universiteto Reabilitacijos katedros docente dr. Jūrate Sučylaite.

Poezijos terapiją taikantys specialistai įsitikinę, kad ligoninėse prie kiekvienos lovos palikti popieriaus lapai, o laukiamuosiuose – poezijos knygos padėtų atsiverti ir morališkai sustiprėti. Taikant poezijos terapiją duodami skaityti eilėraščiai. Žmonės juose atpažįsta savo likimus ir supranta, kad galima planuoti ir svajoti.

„Poetinė terapija – dvasinio augimo ir psichinės sveikatos stiprinimo metodas“, – teigia poetinės terapijos Lietuvoje pradininkė, poezijos terapeutė Jūratė Sučylaitė. Poezijos terapija – dar daug kam nauja, nepažįstama atsipalaidavimo, neigiamų emocijų atsikratymo forma.

Geriausias įrankis kovai su liga – naujos svajonės ir menas. Atėjęs pas gydytoją ligonis pasakoja savo medicininę istoriją. Tačiau dažnai žmogui kur kas svarbiau papasakoti psichologinę būseną. Gydytojos teigimu, kai kuriems žodžiu mintis reikšti sunku, todėl rašymas gali būti puiki forma. Poetinė terapija gali padėti visiems, kuriems reikia išgyventi vienokią ar kitokią kančią, ir net sveikiesiems, norintiems geriau pažinti save ir dvasiškai augti.

Jūratė Sučylaitė, 1985 m. baigusi Kauno medicinos institutą, dirbo Kauno psichiatrinėje ligoninėje gydytoja. 2006 m. atvyko į Klaipėdą, dėsto universitete poezijos terapijos, psichikos sveikatos priežiūros, edukologijos, ekspresyviosios terapijos kursus, o psichiatrijos ligoninėje veda užsiėmimus.

2011 m. Vilniaus pedagoginiame universitete apsigynė daktaro disertaciją „Ugdomoji poetikos terapija kaip priemonė suaugusiųjų, sergančiųjų šizofrenija ar depresija, įgalinimui“.

Nuo 1994 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narė. J. Sučylaitė yra išleidusi poezijos, eseistikos, apsakymų knygų, apysaką „Sumaištis“, romaną „Susitikimai su ragana“. Jos eilėraščiai publikuoti poezijos almanachuose, o moksliniai straipsniai poetinės terapijos tema – konferencijų leidiniuose.

2004 m. Kalifornijoje vykusioje JAV Nacionalinės poetinės terapijos asociacijos konferencijoje apdovanota Arturo Lernerio pionieriaus ženklu už poetinės terapijos idėjų sklaidą Lietuvoje ir Rytų Europoje.

http://www.psichiatrija.lt/2014/12/susitikimas-su-poetines-terapijos-specialiste-jurate-sucylaite