Kviečia moteris dalyvauti mokymuose apie sunkaus ligonio slaugymą

 

soroptimistes mokymaiDaugelis slaugančiųjų sunkų ligonį namuose žino, koks tai – nelengvas atsidavimo, pakantumo, kantrybės reikalaujantis darbas. Slaugant artimąjį reikia turėti žinių, kaip ligonį maitinti, kaip jį pakelti ar apversti, galų gale reikia būti stipriam psichologiškai ir pačiam.

Moteris vienijantis Šilutės Soroptimos klubas kviečia į nemokamus mokymus „Pagalba moterims, slaugančioms sunkius ligonius namuose“. Paskaitas ves kvalifikuoti lektoriai, savo sričių specialistai iš Šilutės ir Klaipėdos, o registruotis į užsiėmimus galima iki vasario 27 dienos telefonu 8 606 10960.

Suprato poreikį

Šilutes Soroptimos klubo prezidentė Jūratė Gusevienė pasakojo, kad poreikis surengti tokio pobūdžio mokymus kilo rudenį bendradarbiaujant su Šilutės socialinių paslaugų centru. Šio centro direktorė Reda Urbaitytė sakė, kad tokie mokymai mūsų mieste būtų naudingi ne tik ligonių artimiesiems, bet ir jaunoms specialistėms, norinčioms pakelti savo kvalifikaciją ligonių slaugymo srityje.

Šie mokymai, anot jų organizatorių, ligonius slaugantiems žmonėms padės išmokti sumažinti savo emocinę įtampą slaugant ligonį, supažindins su įvairiomis ligomis sergančių žmonių slaugos ypatumais, naujausiais medicininiais preparatais ir slaugos priemonėmis, ligonių mitybos taisyklėmis bei valstybės teikiamomis garantijomis ir institucijų paslaugomis ligoniams.

„Šis projektas tai galimybė ligonius slaugantiems artimiesiems ir su ligoniais dirbantiems specialistams pasisemti naujų žinių, susitikti su likimo draugais“, – „Šilutės naujienoms“ sakė J.Gusevienė.

Mokymai „Pagalba moterims, slaugančioms sunkius ligonius namuose“ vyks kovo mėnesio trečiadieniais nuo 15 iki 18 val. Šilutės socialinių paslaugų centre, esančiame Tulpių g. 12:

– kovo 6 dieną įvyks paskaita „Sergančiųjų slaugos ypatumai”;
– kovo 13 dieną – paskaita „Pragulų priežiūra ir gydymas. Medicininiai preparatai ir slaugos priemonės“;Soroptimistes Guseviene_ir_Urbaityte
– kovo 20 dieną – paskaita „Subalansuota ligonių mityba“;
– kovo 27 dieną – „Kaip padėti sau – „paslėptajam pacientui“?

Įvykdyta ir daugiau projektų

Tai ne pirmasis Šilutės soroptimisčių vykdomas socialinis projektas. Prieš keletą metų klubas moteris kvietė į mokymus „Moterys, išmokime pačios spręsti savo problemas“, kurių metu mokėsi, kaip suvaldyti kasdienybėje kylančias stresines situacijas ar pakelti savivertę, ryžtis pokyčiams gyvenime, pradėti kurti savo verslą.

Kiek anksčiau klubo moterys buvusioje Šilutės pradinėje mokykloje įrengė geriamojo vandens fontanėlį, miestelėnus pradžiugino suoliukais, kuriuos įrengė prie H. Šojaus muziejaus, taip pat gėlynais. Soroptimistės taip pat nuolat padeda sunkiai besiverčiančioms šeimoms, tėvų dėmesio stokojantiems vaikams.

Iš viso per klubo veiklos dvidešimtmetį Šilutės soroptimistės įvykdė per dešimt projektų.

Tarptautinė soroptimisčių organizacija Soroptimist International (įkurta 1921 m.) yra pasaulinė laisvanoriška profesionalių moterų organizacija, vienijanti daugiau kaip 180 tūkstančių narių daugiau kaip 3 000 klubų 132 pasaulio šalyse. Šiai organizacijai priklausančioje Lietuvos Soroptimisčių sąjungoje yra 7 klubai.

Šilutes Soroptimos klubo veikloje dalyvauja 22 įvairių profesijų moterys. Kitos klubo veiklos yra jo narių švietimas, asmeninio tobulėjimo užsiėmimai, kultūrinė pažintinė veikla, bendradarbiavimas su kitomis organizacijomis Lietuvoje ir užsienyje bei paramos organizavimas ir teikimas labiausiai pažeidžiamiems mūsų visuomenės nariams.