Kviečia nominuoti 2023 “Metų europiečius”

Jau trečius metus asociacija Europiečių judėjimas kartu su LR užsienio reikalų ministerija ir Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje organizuoja „Metų Europiečio (-tės)“ rinkimus. Visi norintieji gali pasiūlyti savo kandidatą.

Šiemet kviečiama nominuoti asmenybes už europietiškų vertybių puoselėjimą, prasmingą veiklą vardan Ukrainos kovos už laisvę, o taip pat specialioje kategorijoje „už Vilniaus vardo garsinimą Europoje“. Kandidatus visuomenė kviečiama siūlyti konkurso organizatorės asociacijos Europiečių judėjimas interneto svetainėje iki vasario 26 dienos.

Galutinį balsą tars ir Metų Europiečius išrinks visuomenė, savo balsus balandžio mėnesį galėsianti skirti Lietuvos visuomeninio transliuotojo naujienų portale LRT.lt. Laimėtojai bus apdovanoti gegužę vyksiančių Europos dienos renginių metu.

„Metų Europiečio“ apdovanojimai jau ne vienus metus rengiami daugelyje Europos šalių. 2022-ais metais šį apdovanojimą Lietuvoje pelnė visuomenininkas Jonas Ohmanas, o papildomoje Europos jaunimo metams skirtoje kategorijoje apdovanota „Metų jaunoji Europietė“ – Panevėžio jaunuolių dienos centro savanorė Roberta Beleckaitė.