Kviečia pajausti Paprūsės istoriją

Pajauskime Paprūsės istoriją

Nuo birželio 1 dienos Šilutės turizmo informacijos centro filialas – Tradicinių amatų centras Švėkšnoje pristato naują pažintinį – pramoginį maršrutą „Pajauskime Paprūsės istoriją“.

Kviečiame leistis į kelionę!
Šilutės rajone susijungia ir persipina dviejų Lietuvos etnografinių regionų – Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos – istorijos ir kultūros palikimas. Šiuos regionus nuo seno siejo ekonominiai ryšiai ir prekyba, vyko didelė gyventojų migracija iš vienos pasienio pusės į kitą.
Edukacinė pramoginė programa „Pajauskime Paprūsės istoriją“ kviečia į unikalų Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos pasienio miestelį Švėkšną, kur daug metų gražiai sugyveno žemaičiai ir lietuvininkai. Programa skirta norintiems pažinti Švėkšnos – rubežiaus tarp Mažosios Lietuvos ir Didžiosios Lietuvos istoriją, papročius, kultūrą.

Atvykus į Švėkšnos Tradicinių amatų centro kiemelį Jus su maršu pasitiks Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“. Kolektyvas žaismingai, per mūsų krašto žaidimus, dainas, šokius ir pasakojimus Jus įtrauks į Paprūsės istoriją.
Po energingos veiklos, būsite pakviesti susipažinti su Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos kulinariniu paveldu. Degustuosite Žemaičių moterų suslėgtų sūrių su jų virta uogiene bei Žemaitijos bičių surinktu medumi. O lietuvininkų išvirta kafija, suartina ne tik šeimas, bet ir visus atvykusius į mūsų kraštą.

Tradicinių amatų centre susipažinsite su svarbiausiais krašto amatais – vėtrungių gamyba ir keramika. Dalyvaudami Kuršių vėtrungės programoje gausite po medinį vėtrungėlės maketą su magnetu, jį dekoruosite norimomis spalvomis, kuriose atspindės jūsų nuotaika. Keramikos edukacinėje programoje – susipažinsite su vienu seniausių amatų – stebėsite krosnyje degamus keramikos dirbinius, sužinosite molio rūšis, gamybos procesus, nusilipdysite individualų gaminį iš molio. Jokio amžiaus apribojimo nėra. Kiekvienam bus skirtas tinkamas dėmesys.

Po edukacinių veiklų Jus pasitiks gidas, kuris kartu keliaus po Švėkšną. Aplankysite įspūdingą gotikinę Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčią, Grafų Platerių parką su visa architektūra.
Dieną užbaigsite su pirmuoju Lietuvoje šeimos vyno ūkio “Česlovo vynas“ įkūrėju. Degustacijos metu ragausite šešių skirtingų ryšių vyno ir tinkamus užkandžius prie jų.
Išankstinė registracija tel.: +370 655 55886; +370 633 34418, el. paštas: kultura@siluteinfo.lt; info@siluteinfo.lt