Kviečia prisiminti gražiausias Šarlio Pero pasakas

Šarlis Pero – prancūzų rašytojas, gimęs Paryžiuje ir tarnavęs Liudvikui XIV. Pasitraukęs iš dvaro tarnybos, daug rašė, rinko liaudies pasakas, kurios senovėje buvo perduodamos iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą. Jas perkūrė savaip ir 1697 m. išleido knygą „Senų laikų pasakos“, bet pasaulyje ji išgarsėjo kaip „Močiutės Žąsies pasakos. Jos sulaukė didžiulio pasisekimo visoje Europoje, buvo išverstos į daugybę kalbų ir tapo pavyzdžiu kitiems pasakų kūrėjams, tokiems kaip broliai Grimai ir Hansas Kristianas Andersenas.

Šiandien turbūt nerasime nė vieno suaugusio, kuris nebūtų girdėjęs pasakos „Pelenė“, „Batuotas katinas“, „Miegančioji gražuolė“ ar „Raudonkepuraitė“ ir kt. Jaunoji karta irgi auga su šia klasikine literatūra, kuri ne tik ugdo vaiko asmenybės savybes, bet ir skatina draugystę su knyga.

Visą sausio mėnesį Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vaikams rengiami skaitymai, žaidimai, filmų peržiūros, interaktyvios pamokos bei kūrybinės edukacijos, skirtos Šarlio Pero 395-erių metų gimimo metinėms paminėti.

Pirmieji užsiregistruoti į siūlomas veiklas suskubo Šilutės Žibų pradinės mokyklos 1 klasės mokiniai su mokytoja Laima Stoniene. Prisiminę tėvelių prieš miegą skaitytas gražiausias pasakas, vaikai smagiai žaidė interaktyvią viktoriną „ Gidas po pasakų pasaulį“, o po to gamino knygų skirtukus – zuikučius, kuriais puoš savo mėgstamiausias knygutes.

Visą mėnesį bibliotekoje vyks smagios edukacijos ir veiklos, skirtos Šarlio Pero 395-osioms gimimo metinėms paminėti, tad kviečiame visus, norinčius jose dalyvauti, registruotis tel. (8 441) 78218 arba užsukus į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyrių (3 aukštas, Tilžės g. 10, Šilutė).

Bibliotekos inf.