Kviečia seminaras – festivalis „Smuikas – mano draugas“ 2017

Smuikas Afisa_A3_crop2mm_6vntPirmasis seminaras – festivalis „Smuikas – mano draugas“ įvyko 2000 m. Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje. Jį suorganizavo Palangos meno mokyklos styginių instrumentų mokytojai kartu su Kretingos, Gargždų, Skuodo ir Priekulės muzikos ir meno mokyklų stygininkais. 2001m dalyvauti šiame festivalyje buvo pakviesta ir Šilutės meno mokykla. Kiekvienais metais festivalis keliauja į kitą miestą, į kitą meno mokyklą.

Šilutėje šis festivalis vyksta jau trečią kartą. Pirmasis vyko 2005m., antrasis –  2011m. Ir šiais metais trečiasis kartas.

Seminarą – festivalį organizuoja šešios meno ir muzikos mokyklos iš Gargždų, Kretingos, Priekulės, Palangos, Skuodo ir Šilutės. Kartais į šį festivalį yra kviečiami ir svečiai iš Klaipėdos, Plungės, Telšių. Šiais metais prie mūsų prisidėjo Tauragės muzikos mokykla.

Kiekvienais metais keičiasi festivalio pravedimo formos. Šilutėje šalia stygininkų solistų ir ansamblių, koncerto antroje dalyje skambės ir jungtinio jaunųjų stygininkų ir jų mokytojų orkestro atliekami kūriniai. Šiam orkestrui diriguos Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyriausias dirigentas Tomas Ambrozaitis. Orkestro koncertmeisterė Šilutės meno mokyklos mokytoja Irena Filičkinienė. Koncertą veda Valerija Gedvilaitė.

Festivalio baigiamasis koncertas įvyks Šilutės meno mokyklos salėje 2017-04- 24  17.30 val.