Kviečia suverti bendrą šiaudinį sodą

Advento sodai. / baltai.lt nuotr.Klaipėdos etnokultūros centras jau trečius metus niūriais rudens, advento vakarais kviečia visus susiburti bendrai veiklai. Pernai bendromis jėgomis nuausta 3 m. ilgio šimtaraštė juosta, užpernai numegztas 26 m. ilgio šalikas.

Šiemet siūloma dalyvauti akcijoje „AUGINK SODĄ”.

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais Meno kiemo dirbtuvėse triūs tautodailininkė Margarita Macijauskienė, kurios padedami klaipėdiečiai suvers didžiausią ir puošniausią šiaudinę puošmeną – sodą.

Sodas – šiaudinis namų papuošalas, kabinamas virš stalo didžiųjų šeimos bei kalendorinių švenčių metu. Jame užkoduota tobulo pasaulio sukūrimo idėja, kalbanti apie dangišką sodą, idealios tvarkos simbolį. Dažnai viduryje šio šiaudinio tvarinio tarsi tikrame sode sukasi paukščiai. Liaudies dainos byloja, kad jame „vynuogių uogos byra”, jo viduryje „upė teka”, o medžiuose „paukščiai šneka”. Sodas seniau buvęs ne tik namų puošmena, bet ir laimės į namus nešėjas, apeiginis elementas.

Dar daugiau apie sodus, jų regioninius savitumus, žaliavos paruošimą ir vėrimo techniką  sužinosite patys dalyvaudami kūrybiniame procese.

Akcija „Augink sodą” prasidės lapkričio 14 d.

Atvirų durų dirbtuvės veiks pirmadieniais ir trečiadieniais (lapkričio 14, 16, 21, 23, 28, gruodžio 5, 7, 12, 14 dienomis) 15.00-18.00 val.

Gruodžio 17 d. 16 val. Klaipėdos etnokultūros centro salėje vyks advento vakaras „Sodai sodai, leliumoj”, kurio metu ne tik klausysime folkloro ansamblio „Kuršių ainiai” (vad. J.Vozgirdienė ir A.Vozgirdas) dainų, bet ir pasidžiaugsime klaipėdiečių sukurtu šiaudiniu sodu.

advento sodai 1