Kviečia Užgavėnių šėlionės: šauksime pavasarį

 

IMGP1094Jau antradienį, vasario 25 dieną, Šilutės rajone pasklis Užgavėnių linksmybės. Sako, kad per šią šventę būtina prisivalgyti, kad pilvas už kaktą kietesnis būtų, stebėti Kanapinio ir Lašininio kovą ir, žinoma, sudeginti visų praėjusių metų blogybių simbolį – Morę.

Užgavėnės bus švenčiamos daugelyje rajono seniūnijų, tad kviečiame pasigaminti kaukes, įsijungti gerą nuotaiką ir dalyvauti!

Daugelis juokauja, kad žiema per stipriai buvo išvaryta per Užgavėnes pernai. Ir nors žiema šiemet negrįžo, ši persirengėlių šventė puikus būdas prisišaukti pavasarį, pažymėti paskutinę žiemos mėsiedo dieną.

Užgavėnės švenčiamos likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo). Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės.

ŠILUTĖJE

Tradicinė Lietuvininkų šiupinio šventė. Turėsite galimybę išsiburti „čigonės“ burtais, stebėti Kanapinio ir Lašininio kovą, atsisveikinti su More.
„Šoksim trypsim blogybes iškratysim“, – žada organizatoriai.
17.30 val., Liepų g. 16 (vidiniame kiemelyje).

RUSNĖJE

Šiupinio vakaras su priedais. Ragausime šiupinį, rinksime skaniausius blynus, dailiausią kaukę, smagiausią žaidimą, gražiausią dainą, linksmiausią šokį. Matuosimės tautodailininko S. Meškausko pagamintas kaukes.
17.30 val., Rusnės kultūros centre (Neringos g. 2).

ŽEMAIČIŲ NAUMIESTYJE

Paribio miestelio Užgavėnių šėlionės. Kviečiami ir laukiami visi – su kaukėmis ar be jų, važiuoti ar pėsti, Užgavėnių blynais nešini.
Programoje:

11.00 val. – 12.00 val. Persirengėlių vaikštynės.
12.00 val. Smagios dainos, šokiai, žaidimai, su kaimo kapelomis „Šilo aidai“, „Žaliakalnis“, mėgėjų teatro „Lamata“ artistais, folkloro kolektyvu „Pilutė“ miestelio aikštėje. Rinksime įspūdingiausią persirengėlių kaukę. Arbatos gėrimas, pampuškinių blynų valgymas.
Lašininio ir Kanapinio kova.
12.50 val. Morės deginimas miestelio aikštėje.

ŠVĖKŠNOJE

Visus, didelius ir mažus, kviečiame į Užgavėnių šventę. Kartu su „Švėkniškių sambūrio“ dramos mėgėjų kolektyvu vysime lietingą, niūrią žiemą iš savo kiemo. Šventės metu šoksime, žaisime žaidimus, vaišinsimės sočiais patiekalais bei deginsime Morę. Neužmirškite, kad niūri žiema išsigąsti gali tik persirengėlių su išradingomis kaukėmis.
16.30 val., Švėkšnos Turgaus aikštėje.

RAMBYNE

Jūsų laukia tradicinis šiupinys, žaidimai ir …
13 val., Rambyno regioninio parko Lankytojų centre, Nemuno g. 4, Bitėnai.