Kviečiame dalyvauti paramos žygyje „Padėkime Emilijai pasveikti“

Untitled-4 copyViešojoje erdvėje pasklidęs pagalbos sunkiai sergančiai šilutiškei mažylei prašymas sujaudino šimtus geros valios žmonių.  Svetimam skausmui neabejingi šilutiškiai susivienijo ir kviečia dalyvauti paramos žygyje „Padėkime Emilijai pasveikti“, kuris įvyks birželio 16 dieną. Žygio metu surinktos lėšos bus skirtos akies vėžiu sergančios mergaitės gydymui.

„MELDŽIU JŪSŲ DĖMESIO IR PRAŠAU PAGALBOS“, – tokį kreipimąsi į šilutiškius paviešinęs „Šilutės šeimų klubas“ pasidalino jaunos moters Dovilės pasakojimu apie jos šeimą užklupusią nelaimę. 4 metukų mergytės, sergančios sunkia liga – retinoblastoma (piktybinis akies navikas) gyvybę gali išgelbėti tik gydymas Šveicarijoje. Šeimai labai trūksta lėšų vežioti dukrą pas tenykščius medikus, tad nerasdami kitos išeities jie prašo pagalbos.

Išgirskite ir jūs Emilijos mamos pasakojimą.
„Vasario mėnesį pastebėjau, kad Emilijos kairė akytė kitokios spalvos nei dešinioji, truputį gelsvesnė. Pradžioje nieko blogo negalvojau. Juk pasitaiko atvejų, kai akys būna skirtingų spalvų. Pradėjau vartyti senas nuotraukas, gal nepastebėjau iš seniau. Bet visose nuotraukose akytės buvo vienodos spalvos. Kreipiausi į šeimos gydytoją, mus nusiuntė į Klaipėdos vaikų polikliniką. Ten gavau šoką. ,, Jūsų dukra nemato kaire akimi“. Nebuvau net įtarus, kad taip gali būti. Sveika, aktyvi, akytės nežvairuoja. Iš Klaipėdos kitą dieną nuvykome į Kauno akių ligų kliniką. Po apžiūros Emilijai paskyrė magnetinį rezonansą. Laukėme tris savaites eilėje, bet dukra susirgo, nusitęsė dar mėnesiui. Tas nežinojimas ir laukimas labai slėgė. Kol laukėme internete ieškojau atsakymų (kaip ir daugelis). Radau istorijų apie vaikus sergančius retinoblastoma (piktybinis akies navikas). Žinoma, nenorėjau pritaikyti to Emilijai, nes tikėjausi geriausio. Bet deja, po magnetinio rezonanso, gydytoja nustatė Emilijai šią ligą.Sužinojau, kad ji gana reta, dažnesnė berniukams ir nustatoma dažniausiai iki 1 metų vaikams. Mūsų Emilijai birželio 23 d. jau bus 4 metukai ir sužinojome tokią diagnozę tik dabar. Be galo džiaugiamės, kad nepavėlavome ir auglys nepadarė didesnės žalos ir, kad gydymas yra. Gydytoja papasakojo apie gydymą čia ir Šveicarijoje. Dukrytei buvo skirti trys chemoterapijos kursai ir birželio mėnesį nurodyta vykti gydytis į užsienį. Pirmas kursas praėjo sklandžiai. Žinoma, kraujo rodikliai šiek tiek nukrito, bet nėra taip blogai kaip galėtų būti. Šiuo metu laukiame kitų kursų ir, žinoma, labiausiai ir su baime laukiame kelionės į Šveicariją. Lietuvos Valstybinė ligonių kasa padengs visas medicinines išlaidas, bet už keliones ir pragyvenimą užsienyje reikės mokėti patiems. Vizitai į Šveicariją pradžioje būna dažni, vėliau retėja. Bet pats gydymas trunka apie 2 metus. Lėšų iš šeimos biudžeto paimti negalime. Gyvename nuo algos iki algos. Taip pat Emilija turi dar ir broliuką 1 metų. Neįsivaizdavau, kad gali reikėti mums tokios pagalbos. Bet šiandien yra tokia situacija ir aš Jūsų, visų žmonių prašau: padėkite išgelbėti Emilijos akytę, nes tik mūsų šeima to padaryti nesugebės. Laimei susipažinau su nuostabia ir šilta moterimi, „Mamų unijos“ vadove, Egle Mėlinauskiene. Šis paramos ir labdaros fondas padeda surinkti lėšas sergantiems vaikučiams. Ačiū kiekvienam į fondo sąskaitą bent kelis eurus paaukojančiam žmogui.

Birželio 16 dieną šilutiškiai organizuoja paramos žygį „Padėkime Emilijai pasveiki“. Žygeivių registracija prasidės 10 val., šalia Šilutės kultūros ir pramogų centro. Trasos ilgis 10 km, žygio trukmė apie 2 valandos. Startinis mokestis 5 Eur. Žygio metu surinktos lėšos bus skirtos akies vėžiu sergančios mergaitės gydymui.

Negalite atvykti, bet norite ištiesti pagalbos ranką?

Sąskaitos Nr. LT77 7300 0101 4079 5625
Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“, Paskirtis – Emilijai Butkevičiutei.

Įmonės kodas: 302288579
Swedbank AB
Banko kodas 73000
BIC – HABALT22
Iniciatyvą galima palaikyti ir pavedimu iš užsienio per PAYPAL sistemą: egle@mamuunija.lt