Kviečiame į 20–asias Paukščių palydas!

organizatorius nuotr birdlifeŠių metų pirmąjį spalio savaitgalį – 5-6 dienomis, Lietuvos ornitologų draugija (LOD) tradiciškai kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie gausaus stebėtojų būrio iš daugiau kaip 30-ties Europos šalių ir išlydėti išskrendančius paukščius.

Tūkstančiai žmonių tomis dienomis stebės ir mėgins suskaičiuoti daugelyje Europos vietų stebimus migrantus.

Lietuvoje organizuojama Paukščių palydų šventė, kasmet sulaukia didelio Lietuvos gyventojų dėmesio. Paukščių palydos ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje jau tapo tradicine švente.

Tai puiki galimybė skirti laiką dar gausių migruojančių paukščių stebėjimams, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje.

Nesvarbu, ar esate patyręs stebėtojas, ar tiesiog norite geriau pažinti paukščius stebint juos natūralioje aplinkoje, nepriklausomai nuo amžiaus ir profesijos – prisijunkite prie šalyje organizuojamų Paukščių palydų ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių, palinkėkite mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio ir tuo pačiu juos suskaičiuokite.

Visus norinčius savarankiškai organizuoti Paukščių palydas savo apylinkėse kviečiame užregistruoti renginį, nesvarbu, ar tai bus ekskursija po apylinkes, ar renginys su specialia programa, skirta paukščių pažinimui, ar grupės bendraminčių pasivaikščiojimas po rudenėjančią gamtą.

Renginį reikėtų užregistruoti el. paštu gediminas.petkus@birdlife.lt,  atsiunčiant renginio registravimo anketą. Ją rasite birdlife.lt puslapyje.

Kiekvienais metais LOD sekretoriatas Paukščių palydų dieną organizuoja išvyką į ornitologinių požiūriu įdomią teritoriją. Pernai  palydų dieną aplankėme Baltosios Vokės žuvininkystės tvenkinius. Informaciją apie šių metų išvyką LOD artimausiu metu paskelbs savo interneto svetainėje birdlife.lt, sekite naujienas!

Pagrindinis Paukščių palydų akcentas – šalies masto paukščių stebėjimas ir apskaitos su greito informavimo akcija, kurioje dalyvauti gali visi – ir maži, ir dideli, ir gerai pažįstantys paukščius, ir skiriantys vos keleta jų rūšių.
Taigi,  pirmąjį spalio savaitgalį visus, stebėjusius paukščius, prašome užpildyti rezultatų anketą ir iki spalio 6 dienos (sekmadienio) 15 val. atsiųsti Lietuvos ornitologų draugijai el. paštu lod@birdlife.lt.

Faktai:

Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) – Europoje rengiamos nuo 1993 m., kurias koordinuoja tarptautinė paukščių apsaugos organizacijų asociacija „BirdLife International“.

Lietuvoje Paukščių palydas nuo 1994 m. organizuoja Lietuvos ornitologų draugija
2012 m. Paukščių palydose dalyvavo daugiau nei 64.000 įvairaus amžiaus žmonių.

Net 33 Europos ir Vidurio Azijos šalys stebėjo regioną paliekančių paukščių migraciją. Viso buvo palydėta net 6 milijonai sparnuočių!

Praėjusiais metais Lietuva iš visų dalyvių išsiskyrė stebėtų paukščių rūšine įvairove ir gausa – stebėta net 270 515 sparnuočių, priklausančių 141 paukščių rūšiai.

Daugiau paukščių stebėta tik Švedijoje, Suomijoje, Rusijoje ir Olandijoje. Buvo surengta net 28 paukščių palydų renginiai! Juose dalyvavo 821 stebėtojas.

Gausiausiai Lietuvoje skrido paprastieji varnėnai – 82 279, paprastieji kikiliai – 63 437 ir paprastosios pempės – 26 498.