Kviečiame į filmo apie Mažąją Lietuvą pristatymą

Mazoji LietuvaLapkričio 24 d. 16 val. Šilutės H.Šojaus dvare

Šilutės Hugo Šojaus muziejus ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejus H.Šojaus dvare pristatys naujai sukurtą dokumentinį filmą „Mažoji Lietuva“.

Susitikime dalyvaus filmo režisierius Justinas Lingys ir prodiuseris Algirdas Žvinakevičius.

Filmas ne tik suartins, suburs ir pirmins Mažosios Lietuvos gyventojų ir tradicijas, bet ir leis įvairaus amžiaus, socialinės padėties žmonėms prisiliesti prie Mažosios Lietuvos istorijos, pažinti ir suprasti savitą krašto kultūrą.

Dar visai neseniai Lietuva turėjo tik keturis oficialius etnografinius regionus, o dabar turime penkis. Prie Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos prisijungė ir Mažoji Lietuva.

Baltijos jūros skalaujami krantai – puiki vieta atsipūsti ir pailsėti. Gražūs, tvarkingi paplūdimiai, nepaprasta gamta – visa tai Mažojoje Lietuvoje. Be abejo, Mažoji Lietuva gali pasigirti ne tik įspūdingu gamtos grožiu, bet ir įdomia krašto istorija.

Dokumentinio filmo autorių manymu, atgyjančios senosios lietuvininkų tradicijos, atkuriami kostiumai, atliekamos Mažosios Lietuvos dainos, pasakojimai, senoji fotografija ir vietos muziejuose sukauptas etnografijos paveldas, parodytas žiūrovui ir pakomentuotas specialistų, sukels norą domėtis, didžiuotis ir dalintis savo krašto papročiais bei juos pritaikyti šiuolaikiniame gyvenime.

Dokumentiniame filme apie Mažają Lietuvą kūrėjai parodys ir aptars esmines, labiausiai regiono unikalumą ir savitumą atskleidžiančias temas. Žiūrovai taip pat turės galimybę išgirsti apie Mažosios Lietuvos tradicijas, kalbą, drabužius, dainas, šokius…

Filmo kūrėjai tiki, kad papasakota Mažosios Lietuvos istorija sustiprins kartų dialogą, kuris yra svarbus lietuviškų tradicijų, papročių, kultūros, vertybių išsaugojimui.   Filme dalyvauja: bendruomenės „Saugų artuma“ pirmininkas Vytautas Laurinavičius, Šilutės Hugo Šojaus muziejaus etnografė Indrė Skablauskaitė, vėtrungių ir istorinių laivų meistras Laurynas Juodeška, meno kūrėjas, tautinio paveldo sertifikuotas meistras Vytautas Rauktys, meno kūrėja, tautinio paveldo sertifikuota meistrė Angelė Rauktienė, vėtrungių populiarintojas, žurnalistas Denisas Nikitenka, krikštų meistras Vaidotas Bliūdžius, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus etnografė dr. Aušra Kavaliauskienė, KU muzikologė, etnologė doc. Rūta Vildžiūnienė.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.